Başlangıç ve Bitiş Noktasını Belirleyin

İlk adım kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktasını belirlemek. Burun kıvrımınızdan başlayarak göz kenarınızla aynı hizada bitecek şekilde elinizdeki cımbızı dikey bir şekilde kullanarak ölçüm yapın.

Kaş Kalemi İle Alınması Gereken Yerleri Belirleyin

Kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı ve dışa doğru fırçalayın daha sonra kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızın başlangıç noktasından göz kenarına doğru bir çizgi çekin, çizginin altında kalan yerler alınması gereken yerlerdir.

Çıkış Yönüne Göre Alın

Kusursuz kaşlar için doğru cımbız seçimi ve kullanımı da oldukça önemlidir. İnce uçlu cımbızlar henüz uzamamış küçük tüyleri almanızı sağlarken düz uçlu cımbızlar aynı anda birden fazla kalın tüyleri almanıza yardımcı olur. Eğimli uç ise kaş alırken maksimum kontrolü sağlar. Bu açıdan ilk olarak hangi cımbıza ihtiyacınız olduğunu belirleyin veya iki ayrı cımbız kullanarak çizginin altında kalan fazla tüyleri çıkış yönüne doğru alın. Kaşlarınızın üst kısmını almayın doğal kavis her zaman için daha güzel görünür. 

Kaş Boşluklarını Doldurun

Kaşlarınızı aldıktan sonra cımbızı yatay bir şekilde tutarak kaş aralarındaki boşlukları belirleyerek kaş kalemi yardımıyla doldurun. Kaş kaleminizin kaş renginizden en fazla yarım ton koyu olmasına dikkat edin.

Dr. Canan YILDIRIM

benim oğlum su an 13 aylık yaklaşık 6 aydır ayaklarını karnına çekip kasiliyor su an sürekli yapmaya başladı otururken ellerini arkaya doğru koyup aya... devamı