Göbek Yağını Azaltmak İçin Çin Yöntemleri Nelerdir?

Göbek Yağını Azaltmak İçin Çin Yöntemleri Nelerdir?

Çinliler ortalama olarak Amerikanlardan %30 daha fazla yerler ama ortalama kiloları %25 daha azdır. Bunun bir nedeni genellikle sebze ağırlıklı beslenmeleriyken, bir nedeni de Çinlilere özel yöntemlerin göbek yağını azaltması ve daha sağlıklı bir hayat sunmasıdır.

Akupunktur genellikle Çin tıbbında sindirim sistemini güçlendirmek, mideyi ve dalağı canlandırarak gıdaların daha iyi işlenmesini sağlamak ve iştahı azaltmak için kullanılır. Akupunktur sayesinde kilo vermek için en az 10 seans boyunca uygulanması gerekir ancak düzenli beslenme ve sağlıklı bir egzersiz programıyla birleştirilmezse sonuçlar oldukça yavaş görülebilir veya kişi sağlıklı kilosunu koruyamaz. Genel olarak dördüncü seansta genel iştahta ve şeker tüketme isteğinde azalma fark edilir olur.

Çin karın egzersizleri karın kaslarını güçlendirir, midenin yanındaki kasları güçlendirerek sindirimi iyileştirir, metabolizmayı daha dinamik kılar. Karın kaldırma hareketinde dizler biraz bükülür ve eller dizlerin üstüne konulur. Tamamen nefes verdikten sonra karın hızlıca içeri çekilir. Beklenir ve karın bırakılır. Nefes daha sonra alınır. Bu hareket göbek yağını azaltır ve karındaki organları canlandırır. Karnı kasarak derin nefesler almak da yağları yakmaya yardım eder ve kasları şekillendirir. Yavaş derin nefesler ise iç organları ve sizi canlandırır.

Tek başına Çin çayı içmek sizi zayıflatmaz ancak dengeli bir diyet ve düzenli egzersizle beraber daha hızlı zayıflamayı sağlayabilir. Bir çalışmada 35 kilolu katılımcı Wu-Yi (Oolong) Çin çayı içmiş ve günde 690 mg kateşin alarak kilosunda, vücut yağ endeksinde, vücut kütle endeksinde azalma gözlenmiştir. İçmeyen 33 kişi ise kontrol grubunu oluşturmuştur. Bunun sebebi metabolizma hızının düşük olması sonucunda gıdaların ve kalorilerin yağa dönüşmesidir. Çin çayı sindirim sürecini hızlandırarak yağın vücuttan atılmasını sağlar. 

  • akupunktur
  • kilo kaybı
  • kulak akupunkturu
  • sağlıklı beslenme
  • zayıflama