Göz Farı Rengini Seçerken Kaçınılması Gereken 5 Genel Hata

Göz Farı Rengini Seçerken Kaçınılması Gereken 5 Genel Hata

Göz farı veya göz makyajı renkleri yüzünüze yeni bir görüntü ve boyut kazandırır.

Gözlerinizin doğal görünüşünü öne çıkarmak ve daha parlak ve güzel görünmelerini sağlamak iyi bir göz farı rengiyle gerçekleştirilebilir.

Doğru göz farı rengini seçmek yüzünüzün genel görünüşünü öne çıkarmak için oldukça önemlidir.

İşte birçok kadınını göz farı rengi seçerken yaptığı birkaç genel hata:

  1. En sevdiğiniz rengi seçmek

Kadınların en yaygın yaptığı hatalardan bir tanesi yanlış göz farı rengini seçmektir. En sevdiğiniz göz farı rengi size doğal gibi görünse de bu hatayı yapmaktan kaçının, teninize ve kıyafetine uygun bir göz farı rengi seçerken bir makyaj uzmanından yardım alın.

  1. Parıltılı renkleri seçmek

Eğer genç değilseniz, parıltılı göz farı renklerini seçmeyin. Çünkü parıltılı tonlar göz çevresindeki çizgileri belirginleştirir. Bu hususa dikkat edin.

  1. Kıyafete uygun göz farı rengi seçmek

Göz farı rengi seçerken olduğu gibi birçok kişi bu hatayı ruj ve allık rengi seçerken de yapar. Buna izin vermeyin ve kıyafetinizle uyumlu bir renk seçmeyin.

  1. Yanlış göz farı tonlarını seçmek

Ne tür bir davet için hazırlandığınızı bilin. Göz farı rengini seçerken gidilecek ortamı bilmek önemlidir. Örneğin günlük göz farı rengi olarak baş döndürücü göz farı renklerini seçmeyin. 

  1. En ateşli trendleri takip etmek

Altın rengi göz farı en ateşli trendlerden birisi olsa da sadece bu nedenden dolayı bu rengi seçmeyin. Her zaman gözlerinize doğal bir görünüş kazandıran ve genel görünüşünüzü güzelleştiren bir renk seçin.