En İyi Sonuçlar İçin Göz Farı Ve Göz Kalemi Seçimi

En İyi Sonuçlar İçin Göz Farı Ve Göz Kalemi Seçimi

Göz kalemi seçmeden önce sizin için uygun bir kalem seçtiğinizden emin olun. Bunun için göz kaleminin ne kadar iyi olduğunu önceden birkaç püf noktayla test edin.

Bazı göz kalemleri etrafa bulaşabilir, bu da size bakımsız bir hava verir.

İyi bir göz kalemi seçtiğinizden emin olmak için baş parmağınızla işaret parmağınız arasında bir çizgi çizin ve kalemin bulaşmasına yol açmadan yumuşak bir çizgi bırakıp bırakmadığını ve hemen yumuşayıp yumuşamadığını kontrol edin.

Göz kalemini seçtiğinizde, kaleminizin ucunu keskin tutun. Bu sayede çizdiğiniz çizgi daha düzgün olur.

Kirpiklerinizin üzerinden ince bir çizgi çekin. Göz kalemini hafif bir basınçla çekin. Ardından göz kalemini istediğiniz gibi çekip çekmediğiniz kontrol edin. Daha sonra mükemmel etkiyi yakalamak için bu çizginin üzerinden birkaç kez geçin.

Göz farı uygularken yumuşak kılları olan ince ve ufak bir fırça kullanın. Eğer kuru göz farı kullanıyorsanız, göz farını hafifçe alın ve ardından göz kapağınıza uygulayın.  

Islak göz farı kullanırken, göz farını değil fırçanızı hafifçe ıslatın ve ardından göz farını uygulayın. Fırçayı nemden arındırdığınıza emin olun. Yoksa nem göz kapağınıza sürdüğünüz göz farında çatlaklara neden olur.