Kozmetik devleri ve üreticileri bizi kozmetik ürünlerinin güvenli ve temiz olduğu konusunda  ikna etmektedir.

Ticari reklamlar temiz ve doğal ürünleri teşvik eder; fakat üzerinde durulması gereken nokta kullandığımız kozmetik ürünlerinin aslında ne kadar güvenli olduğudur. Eğer bu konu üzerine bu güne kadar düşünmediyseniz, işte size endişelerimizde haklı olduğumuzu kanıtlayan bazı gerçekler.

İlk olarak, kozmetik üreticiler genellikle ürünlerine “doğal” etiketini yapıştırırlar. Organik kozmetik ürünlerinin dışında aslında kimse “doğal” ın ne demek olduğunu bilmiyor; çünkü bununla ilgili bir standart yoktur. Her bir kozmetik ürünün üzerine bulunan “doğal” kelimesi tamamen ticaridir.  

Örneğin, Avrupa’da kozmetik ürünlere ilişkin standartlar bulunmaktadır; fakat bu durum bile sadece organik ürünlerin düzenlenmesini içerir. “Doğal” ifadesi ürünün doğal bileşenlerden yapıldığının garantisi değildir.

Amerikan Gıda Ve İlaç Dairesi %99 oranında sentetik olan ürünlerin bile üzerinde doğal ibaresinin bulunduğunu iddia etmektedir; bunun nedeni bu ürünlerin içerisinde su bulunmasıdır. Kozmetik ürünler ile ilgili rahatsızlık verici gerçekler başka bir yerdedir.

İstatistiklere göre piyasada bulunan yaklaşık olarak 70.000 kozmetik ürün piyasaya sürülmeden önce hiçbir şekilde test edilmemiştir. Genellikle ufak çaplı üreticiler tarafından üretilen kozmetik ürünler ilgili kötü haber toksin içermeleridir. Bu ürünlerin içerisinde bulunan toksinler cildinizde ciddi sorunlar yaratabilir. 

Doç. Dr. İsmet Tamer

kalp kapakcıkları metal olan ve kan sulandırıcı kullanan kişiler HERBALİFE NİTEWORKS VE HERBALİFELİNE kullanabilir mi. veya hangi ürünleri tavsiye ed... devamı