Ünlülerin dergilerdeki çekici fotoğraflarına baktıkça, bunun arkasında yatan gerçekleri merak etmemek elde değil.

Doğal bir güzellik ve fotoğraf rötuşları çekiciliklerini artırır ama çoğunun dudaklarıyla daha da belirginleşen harika bir gülüşleri vardır.

Güzel dudaklarının farkına vardığınızda, sizin de öyle güzel dudaklarınızın olmasını dilersiniz.

Güzel dudaklara sahip olmanın yolları

Günümüzde, güzel dudaklara sahip olmak çok kolay. Tamamen ne tür dudak ürünleri kullandığınıza bağlı.

Doğal dudak neminiz varsa bu sizin için tabii ki bir avantaj olacaktır; fakat böyle değilse de, özellikle çok güneşli, kuru, rüzgarlı ya da soğuk havalarda çatlama, kabuk bağlama ve yarılmalarını önlemek için yatıştırıcı bir dudak merhemi kullanmanız gerekir.

Havayla çevre koşullarının her ikisi de dudaklarınızda hasar oluşmasına neden olabilir. Dolayısıyla, güzel dudaklarınızı korumak ve tazelemek için ultra yumuşatıcı lanolin ve badem yağı içeren ürünleri tercih edin.

Bu ürünleri kulak, burun, kurumaya ve çatlamaya meyilli diğer bölgelere de sürebilirsiniz. Anlaşılacağı üzere, bu ürün cildinize takviye için harikadır.

Dudak merhemlerini farklı tat ve renklerde temin edebilirsiniz. Dudak merhemlerini çeşitli farklı şekillerde bulmak mümkündür. Dolayısıyla, dudaklarınıza iyi gelecek doğru ürünü bulmak için araştırma yapın.

Dahası, bir dudak kalemi rujunuzun kalıcılığını artıracaktır. Dudak çerçevenizi bir dudak kalemiyle çizip daha sonra içini dilediğiniz renk rujla doldurabilirsiniz.

Daha uzun bir kalıcılık sağlamak için, dudak kalemiyle dudak çerçevenizi belirginleştirip rujunuzu sürmeden önce diğer kalan bölümünü de doldurun. Dudak kalemleri, kalem ve krem kalemleri gibi farklı şekillerde bulunur, kalem ve krem kalemlerini muhteşem renklerde edinmeniz mümkündür.

Dudaklarınızı pürüzsüz ve belirgin hale getirdiğinizde, artık size uygun rengi seçmenin vakti gelmiştir. Renk tonları mevsime göre değişiklik gösterecektir. Ancak, gün içinde doğal tonlardan giderken, gece daha koyu tonları tercih etmek iyidir. Özel davetlerde güzel dudaklarınızı ortaya çıkaracak tamamıyla farklı bir ruj tercih edebilirsiniz.

Işıklandırmaya bağlı olarak renk tonlarının farklı bir görüntü kazanacağını unutmayın. O zaman, ruj seçiminizi yaparken gidilecek yeri de göz önüne alın. Dudaklarınıza en iyi şekilde uyum sağlayacak olanı bulabilmeniz için geniş bir ruj, dudak parlatıcısı ve dudak kalemi çeşit yelpazesi mevcuttur.

Son olarak, dolgunlaştırıcılara bakalım. Yine, geniş bir dudak dolgunlaştırıcısı çeşit yelpazesi vardır ama daha dolgun dudaklar için tercihinizi yine de basit ve daha ekonomik birinden yana yapın.

Daha dolgun görünen güzel dudaklara sahip olmak için en iyi fikir; dudaklarınızın ortasına sürdüğünüz ruja bir zerre simli beyaz göz farı ekleyip bunu dudaklarınızın kenarlarına kadar yaydırmaktır.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

size bir sorun olacak benim vajina hakkında benim vajinamın dudakları morumsu be sarkma var biraz ne yapabilirim seneye evlenmeyi düşünüyorum nişanlım... devamı