Hindistan cevizi yağı mükemmel bir cilt temizleyicisidir.

Hindistan cevizinden elde edilen yağ, muhteşem kokusu ve zengin kremsi dokunuşu ile saç ve cilt bakımı ürünü içeriklerinde sıkça karşılaştığımız bir bileşendir.

Buna ek olarak hindistan cevizi sütünün keşfedilen yeni özellikleri ve temizleyici olarak kullanıldığında sağladığı üstün yararlar, bu sıvıyı kadınların en sık kullanılan yardımcısı haline getirdi. Kullandığınız ürünlerde hindistan cevizi yerine kullanılan benzer maddeler bulunup bulunmadığına dikkat edin.  Cildinize yararlı olan, onu nemlendiren, yumuşaklığını arttıran ve çevre şartlarından koruyan yalnızca gerçek hindistan cevizinden elde edilen ürünlerdir.

Doğal ya da organik olmayan ürünlerde sık sık kimyasal olarak üretilen süt bulunur.

Aslında bazen bir aktar, eczane ya da manavdan kolayca edinebileceğiniz malzemeleri kullanarak, kendi cilt maskenizi üretmek sağlığınız için daha iyi sonuçlar verecektir.
Hindistan cevizi sütünün sihirli etkisini oluşturan madde, içeriğinde bulunan laurik asittir. Bu sebeple fazla sulandırılmış ürünlerin yeterince etkili olamayabileceğini unutmayın. Hindistan cevizi sütü içeriğinde bulunan yağ asitleri kendi antiseptik özellikleri nedeniyle, hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltleri üzerinde biriken kirlerin usulca temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Uzmanların büyük bir bölümü bu tip ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde cilt ile ilgili belirli koşulların kontrol altına alınmış olacağını ve sağlayacağı diğer faydaları sık sık vurgulamaktadır. Hindistan cevizi sütü içeriğinde, kullanılan diğer yağlara oranla çok daha fazla antioksidan bulunur ve bunlar “fenolik antioksidanlar” şeklinde adlandırılır.

Pul pul olan ciltlere uygulanan hindistan cevizi sütü, üst tabakadaki hasarlı deriyi kaldıracak ve yerine yumuşak, esnek, taze bir katman oluşmasına sebep olacaktır.

Gelecekte doğal cilt arındırıcı olarak kullanabileceğiniz formüller araştırırken, temel bir bileşen olarak hindistan cevizi yağı kullanma seçeneğini unutmadığınıza emin olun.

Op. Dr. Yusuf CAN

Yüze yağ enjeksiyonu yaptirmak istiyorum fiyat alabilirmiyim... devamı