Göz alıcı Kırmızı Dudaklar

Kırmızı Halı’da kusursuz bir görüntü elde etmek için hiç şüphesiz ünlülerin en çok dikkat ettiği unsur göz alıcı bir makyaj. Kırmızı halı için ünlüleri hazırlayan profesyonel makyözler yüz analizinin önemini vurgularken, ten rengi ve yüz tipine uygun renkte doğru makyaj ürünleri ile kusursuz bir görüntü elde edilebileceğini açıklıyor. Bu yılki Oscar ödül töreninde Kırmız Halı’ya damgasını vuran pop’un prensesi Rihanna ise makyözlerin de en çok konuştuğu isim oldu. Beyaz tenli kadınların soft bir kırmızı ile güzel bir görüntü elde edebileceklerini söyleyen makyözler, buğday tenli kadınların kiremit rengi, esmer kadınların ise toprak rengi tonlarını tercih etmesinin daha uygun olacağını belirtiyorlar. 

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı göz rengini ortaya çıkarmak ve sexy bakışlar elde etmek için en çok tercih edilen bir makyaj yöntemidir. Koyu kahve, gri ve siyah tonlarında farınızı parmağınızın ucuna sürüp göz kapaklarınıza hafifçe dağıtın ve aynı işlemi gözaltlarınıza da yaparak siyah kalemle destekleyebilirsiniz. Bu yıl birçok ödüle laik görülen Jennifer Lawrence’ın Kırmızı Halı’daki tercihi dumanlı göz makyajı sizlere ilham verebilir.

Karakteristik Kaşlar

Kısa bir süredir ince ve özenle alınmış kaşların saltanatına son veren, kalemle desteklenen yüz tipine uygun güçlü ve karakteristik doğal görünümlü kaşlar bu sezon da hâkimiyetine devam ediyor. Romantik filmlerden yüzüne aşina olduğumuz naif güzel Anne Hathaway’ın makyaj sırrı da oldukça basit; makyözünün kaş şekline ve rengine uygun bir kalemle çizerek kusursuz bir görünüm elde ettiğini söylen oyuncu, makyajını pembe tonlarında ruj ve şeftali tonlarında allıkla tamamlıyor.

Pürüzsüz ve Işıldayan Bir Cilt

Temiz ve sağlıklı bir cilt için dermatologların da tavsiye ettiği likid fondötenler ve renk veren nemlendiriciler oldukça revaçta. Özellikle yaz aylarında cildinizdeki gözeneklerin de hava almasını sağlayan nemlendiricileri kullanmanız tavsiye ediliyor. Bu bağlamda birtakım cilt kusurları veya çilleri olan kadınlara profesyonel makyözlerin tavsiyesi renkli nemlendiricilerinizi hafif nemli bir sünger yardımıyla homojen bir şekilde yüzünüze dağıtmanız ve daha sonra elmacık kemiklerinizi vurgulayacak şekilde birkaç kez üstünden geçmeniz. Her zaman doğal bir makyaj görünümü tercih eden Julian Moore da çillerinin kızıl saçlarıyla bir bütün oluşturduğunu düşünerek onları ortaya çıkaran makyaj ürünleri kullanıyor.

Tırnakların Üzerindeki Sanat

Resim sanatı artık sadece tuvallerle sınırlı değil, yakın zamanda ortaya çıkan nail art akımı ile tırnaklar da birer sanat eseri niteliği taşımaya başladı. Bu konuda sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla en çok dikkat çeken isim ise Katy Perry. Genç kızların stilinden ilham aldığı Katy Perry’nin marjinal renk ve motiflerdeki tırnakları bu çılgın akımı destekliyor. Artık tırnaklarınız için koyu ve mat renkler yerine neon renkler ve gösterişli motifleri tercih etmelisiniz.

Takma Kirpikler

 Takma kirpiklerin tedavülden kalktığını düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Eski yerli ve yabancı filmlerde aktrislerin bakışlarına anlam kazandıran takma kirpikler geri döndü. Bu retro akımı günümüzde birçok ünlü tercih ederken gözlerinin güzelliği ile göz çarpan Zooey Deschanel takma kirpikleriyle Kırmızı Halı’da herkesi büyüledi. Takma kirpik kullanımında makyözlerin önerisi takılacak olan kirpiği öncelikle göz kapağınızın ortasına yerleştirmek daha sonra içeri ve dışarı doğru hareketlerle parmaklarınızı bastırarak yapışması sağlamak.

Kedi Gözü Makyajı

Her kadın mükemmel bir kedigözü makyajı yaratabilmek için uzun vakitler harcar. Bu süreyi azaltan en basit yöntem ise Avatar filmindeki oyunculuk performansı ile dikkat çeken Zoe Saldana’nın da uyguladığı gibi göz kaleminizi aşamalı olarak kullanmanız gerekiyor. Öncelikle göz kapaklarınızın ortasından dışarı doğru hareketle çizdiğiniz siyah kaleminizle küçük bir kuyruk yaparak il aşamayı tamamlayın. Daha sonra içe doğru hareketle bütün bir görüntü elde etmek için yarım kalan kısmı tamamlayın ve üzerinden likid eyeliner ile geçerseniz mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bronz Bir Ten

Soğuk ve sert havaları geride bıraktık ve bulutların ardından yüzünü gösteren güneş, açan bahar çiçekleri yazı müjdeliyor. Yaz gelmeden kat kat kalın kıyafetlerin ardına sakladığımız güneşten yoksun teninizi yakma vakti geldi. Kozmetik sektöründe yer alan firmaların yaz için piyasaya çıkardığı bronzlaştırıcılar ve şeftali tonlarındaki allıklarla yüzünüze yanaklarınızdan alnınıza doğru çizeceğiniz kalp şekli ile elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartabilirsiniz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı