Sabah alarmı erteleyip 5 dakika daha diyenlerin saç, makyaj ve kıyafet üçlüsüyle başı derttedir. Makyaj vakit aldığı için her zaman atlanır ve makyaj malzemeleri ofiste yapılmak üzere apar topar çantanın içine atılır. Peki, kusursuz bir makyaj için sadece 3 dakika ayırmanızın yeterli olduğunu söylesek? İşte o makyajın sırları;
Kirpik Kıvırıcı
Rimelle tek tek kirpikleri kıvırmak zaman alır, acele ettiğinizde de göz kapaklarınıza bulaşır. Oysa kirpik kıvırıcı hem iz bırakmaz hem de kullanımı oldukça pratiktir.
Stick Kapatıcılar
Likit yerine stick olarak kullanacağınız kapatıcıları göz çevresine oldukça kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.
Fonksiyonel Ürünler
Yüzünüzün soluk görünümünü ortadan kaldıracak temel araçlar ruj ve allıktır. Bu iki özelliği bir arada sunan kozmetik ürünlerini tercih ederek dudaklarınıza renk verebilir elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.
Kaş Kalemi
Eğer kaşlarınız ince ve seyrekse kaş kalemiyle noktalar koyarak kaşınızdaki aralıkları doldurun ve üzerinden kaş maskarasıyla hızlı bir şekilde geçin, işte tam 3 dakikada evden çıkmak için hazırsınız!

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı