Koyu renkli halkalar neredeyse her kadına sorun yaratır. Uzmanlara göre, güneşe maruz kalmak bile melanin düzeyini artırır ve koyu renkli halkaların daha da koyulaşmasına neden olur.

Göz altındaki hassas cildin, koyu renkli halkalar olmaksızın, canlı kalmasını sağlamanın en iyi yolu, yoğun kıvamlı losyonlar ya da kremler yerine, hızla emilen bir göz kremi kullanmaktır.

Koyu renkli halkları gizlemek için doğru renk düzelticiyi seçmeye dikkat edin. Pembe bazlı renk düzeltici en uygunudur ve her cilt tipinde işe yarar.

Her zaman, normal fondöten renginizden daha açık tonlu bir kapatıcı kullanın. Renk düzelticiyi uyguladığınız bölgeye ince bir tabaka kapatıcı sürün.

Parıltılı pembe bir allık ve ruj kullanarak yanaklarınızı ya da dudaklarınızı vurgulayın. Bunlar dikkati koyu renkli halkalardan uzaklaştırır ve yüzünüze mükemmel bir ışıltı verir.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Merhaba hocam ben almanyadan size ulaşmanın yollarını arıyorum benim gözlerim ileri derecede uzagi goremiyorum doğuştan gozbebegim büyük doğmuşum sol ... devamı