Göğüslerin derisi belki de vücudunuzun en duyarlı kısmıdır. Cildini sağlıklı ve pürüzsüz tutmak istiyorsanız bu, özel bakım gerektirir.

Size yardımcı olacak birkaç ürün var ama cildiniz için uygun olmasına dikkat edin. Yalnız doğal bileşenlerden yapılmış göğüs kremlerini seçin çünkü bunlar göğüslerinizi tahriş etmeyecektir.

Bunun için kimyasal içermeyen ürünler en iyisidir. Mucize beklemeyin çünkü ne olursa olsun bu kremler ameliyat etkisi göstermeyecektir. Birçok üretici mucize vaat ediyor ama gerçekte bu asla gerçekleşmez.

Göğüsleriniz için tek doğru bakım uygun göğüs kremi ve göğüs masajıdır. Masaj göğüslerinizin cildi ve şekli için çok yararlıdır. Bir uzmana yetecek paranız yoksa göğüslerinize kendiniz masaj yapın. Öncelikle onlara nazikçe masaj yapmayı ve masajdan önce göğüs kremi uygulamayı unutmayın.

Masajın ilk adımı meme başından dışa doğru masaj yaparken parmaklarınızı kullanmaktır. Dikkatli olun ve hareketlerinizde basınç olmasın çünkü bu cildi tahriş edebilir.

Göğüslerinize masaj yaparak gerçekte lenf damarlarını düzleştirirsiniz, bu sıvıların ve toksinlerin akışını durduracaktır. Göğüslerinize haftada en az bir kez masaj yapın.

İLGİLİ MAKALE

Prostat masajı nedir?

Prof. Dr. Serap UYSAL

iyi günler sayın hocam. benim yaklaşık 3 hafta once bi evladım oldu (erkek) ilk gün hastanedeyken ufak bi nöbet geçirdi ve hastane çalışanları bunu ga... devamı