Dermatologların kendi ciltleri için hangi ürünleri kullandıklarını merak ettiniz mi? Kendinize bir cilt tedavisi seçerken dermatologunuzun kendi cildi için seçtiği ürünlere göz atmak iyi bir fikir olabilir.    

Ünlü bir dermatolog, cildine antioksidan içeren gıdalar ve içeceklerle baktığını söylüyor. Yazar bol miktarda, vücut ve cildi temizlemenin en iyi yolu olarak bilinen yeşil çay tüketiyor. Ayrıca bir miktar da antioksidan bakımından zengin olan siyah çikolata yediğini belirtiyor.

Birçok dermatoloji profesyoneli ciltteki ölü cilt hücrelerini temizleyen ürünleri öneriyor. Uzmanlara göre hidrokinon içeren topikal kremleri kullanmak da iyi bir fikir.

Bazı topikal kremler cilt bakımı konusunda lazer tedavilerinden daha iyi etki gösterebilir. Cildinizi için faydalı olan vitaminler arasında D3 vitamini yağı da yer alır. Birçok dermatolog D3 vitamini yağının E ve A vitamininden daha faydalı olduğunu belirtiyor. D vitamini ayrıca kemik sağlığını geliştirir ve kanser riskini azaltır.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı