Dışarıda vurucu soğuk rüzgarlar ve kapalı alanlarda nemi alan kuru hava, kışın cildinizin özel bakıma ihtiyacı olduğu anlamına gelir. İşte kış aylarında en iyi makyaj ve cilt bakımı tavsiyeleri:

1. Bu yılki sonbahar-kış trendi, göz kapağı için güncel bir görünüm kazandıran tütün rengi göz farını işaret ediyor.

2. Rimel uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırın. Bu, gözlerinizin daha büyük ve açık görünmesini sağlar. Kirpiklerinizi daha büyük ve uzun göstermek için bolca siyah rimel kullanın, kirpikleriniz arasında topaklanma ya da yapışma kalmamasına dikkat edin.

3. Bu mevsimde dudaklarınızın kurumamasına özen gösterin. Sadece çatlamış dudaklar için değil, aynı zamanda vücudunuzun diğer kuru ve kaşıntılı bölgeleri için lanolin içeren ürünler kullanın. Bu ayrıca kırık uçlu saçlar için de işe yarayabilir.

4. Kışın gözden kaçırmaya meyilli olduğumuz başka bir bölgeyse ellerdir. Tırnak etlerinin soyulması ve cildin çatlaması kış boyunca yaygın görülür, bu yüzden gün boyu ve geceleri ellerinizi nemlendirmeye özen gösterin. Su veya temizlik ürünleriyle çalışırken lastik eldiven takmayı unutmayın.

5. Göz alıcı ojeler kullanarak ellerinizin harika görünmesini sağlayın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı