Saç tipinizin ne olduğunu biliyor musunuz? Hayır! Üzülmeyin çünkü çoğumuz ne çeşit bir saça sahip olduğumuz hakkında hiçbir fikre sahip değilizdir.

Saç tipinizi kesinleştirmek için herhangi bir saç uzmanına gitmeniz gerekmez. Tek yapmanız gereken yalnızca evde otururken gevşemek ve gözden geçirmek.

Evet, saçın farklı tipleri hakkında ayrıntılı açıklama ve sizin hangi kategoriye düştüğünüzü söyleyen birçok site var. Saç bakımı hakkında daha fazlasına ihtiyacınız var.

Size bu konuda kısa bir açıklamaya yapayım. Bir insanın yağlı, kuru ve normal saç gibi farklı saç tipleri vardır. Her türlü saça tamamen özen gösterilmelidir. Çoğumuz saç kondisyonlamanın ne kadar önemli olduğunu bilmiyoruz. Evde saç bakım çarelerinin zahmetli olduğunu hissedebilirsiniz ama bunların ne kadar işe yaradıklarını gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Çoğu kişinin ortak endişesi saç dökülmesi problemidir. Saç dökülmesinin kepek, uygun olmayan saç bakımı, uzun süre güneşe maruz kalmak gibi birçok sebebi olabilir. Saç dökülmesini engellemek için sitemizden çeşitli saç bakımı ve tedavisi reçetelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yaşamın öyle bir noktasına gelinir ki tüm bu faydalı ipuçları herkes için yararlı olabilir.

Saçınıza gelebilecek en önemli felaketlerin sebebi eğer uygun şekilde yapılmamışsa boyama, perma, renklendirme ve diğerleri olabilir. Tüm bu işlemler kesinlikle modaya uymanızı sağlayacaktır ve sizi şıklaştıracaktır ama mutlaka doğru bir şekilde yapılması gerekir.

Doğal olun! Evet, kimyasalların tersine doğal boyalar ve perma ilaçları saçınıza zarar vermez. Bu şekilde yalnız saçınızı değil paranızı da korumuş olursunuz. Kimyasal bileşim ürünleri her zaman saçınıza, cildinize ve vücudunuza zarar verir, çünkü doğrudan emilirler.

Saçınızı dökülmekten korumak için alabileceğiniz bir kaç saç bakımı tedbiri var. Kış başlangıcında saçınızı kış rüzgarlarına maruz bırakmayın. Bu saçınıza çok zarar verebilir, bu yüzden derin kondisyonlamayı tercih edin. Aloe vera kesinlikle size yardımcı olacaktır; saçınıza su ile nazikçe masaj yapın. Bitkisel saç masajı yaz için çok uygundur. Kışın hafif ısıtılmış zeytinyağı kullanılabilir.

Yün eşarp, şapka vs kullanmayın. Bunlar saçınızı kırar, bunun yerine ipek kullanın. Kırık uçları düzenli olarak aldırın. Kışın saçınızı bağlamayı, örmeyi veya kıvırmayı deneyin, kış zararını engellemek için açık bırakmayın. Saç kurutma makinelerinden kaçının, bunun yerine saçınızı kurutmak için doğal güneş ışığını kullanın; bu mümkün değilse bir başlık giyerek kurutma makinesi kullanın.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı