Eğer saçlarınız kumral veya kahverengi tonlarında ise gölge etkisinden faydalanabilirsiniz. Saç rengini açmaya cesaret edemeyenler için soft bir geçiş olabilir ve yaz mevsiminin bohem ruhuna uyum sağlayacaktır. Saçları koyu kumral olan Rachel Bilson gölge etkisini tercih eden isimlerden, kışın doğal rengine bırakırken yazın saç uçlarına balköpüğü rengini uygulatıyor.
Teniniz hafif koyu beyaz ten veya buğday tonlarında ise saçlarınıza balköpüğü tonlarını uygulamalısınız. Saç uzmanları açık kumral veya küllü kumral tonu kullanan kadınların yaz mevsimi ile birlikte balköpüğü tonlarında röfle uygulatmalarını tavsiye ediyorlar. Dünyaca ünlü Victoria’s Secret modellerinden Rosie-Huntington Whiteley balköpüğü ve açık sarı tonlarını bir arada kullanan en başarılı isimlerden biri.Saç uzmanları iddialı bir saç rengi olan açık sarı ve platin tonlarını beyaz tenli kadınların yazın hafif pembeleşmiş tenleriyle mükemmel görüneceğini vurguluyor. Michelle Williams kısa saçlarına platin tonunu uygulayan isimlerden biri ve oldukça güzel taşıyor.Saç uzmanları kızıl ve toprak tonlarının da bronz tene yakışabileceğini söylüyorlar. Kızıl tonları ile sarı tonlarını karıştırarak çilek rengine yakın tonlar da tercih edilebilir. Kızıl deyince aklımıza gelen ilk isim Emma Stone, yeşil gözlerine ve beyaz tenine sarı renkten daha çok yakıştığı bir gerçek.
Saç uzmanları yaz mevsimine uygun saç trendlerini açıkladı; saçlarınızda kışın bıraktığı soğuk ve sert havayı yazın getirdiği gün ışığı ve parlaklıkla değiştirme vakti!
Uzmanlar için yaz mevsimi demek koyu renklerden soft renklere geçiştir veya koyu renklere ışıltı kazandıracak açık tonların bir arada kullanılması gereken mevsimdir. Bronz tenle mükemmel bir uyum sağlayan balköpüğü ve kızıl tonları ile sarının açık ve koyu tonlarına doğru bir geçiş sağlanabilir. Ünlü Hollywood simalarını yakın markaja alarak sizler için 2013 yaz mevsiminin trend raporu niteliğinde bir saç dosyası hazırladık.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba,dr.hanım ben 26 yaşındayım benim çok gür ve uzun sağlıklı saçlarım vardı,kesim yaptırdım kesimden sonra aşırı dökülmeye başladı ve gür olan sa... devamı