Aylar boyunca ojeler ile kapalı olduğu için hava alamayan tırnaklarınızın bir süre sonra sarardığını gördüğünüz zaman iğrenebilirsiniz. Oldukça yaygın bir problem olan sarı tırnaklardan kurtulmanın çözümleri de kolaydır. Korkulacak bir şey yok. İşte sararmış tırnaklarınızdan doğal yöntemlerle kurtulmanın ve tırnaklarınızı yeniden ışıldamasının yolları:

Karbonat
Bir miktar su ile karbonatı karıştırdıktan sonra tırnaklarınızı bu karışıma batırın ve birkaç dakika boyunca bekleyin. Karbonatın bir miktarı bile lavabonuzdaki lekeleri anında giderebiliyorken, tırnaklarınıza sağlayacağı faydayı düşünün. Tırnaklarınızdaki sarılık kısa sürece yok olacaktır.

Oksijenli su
Karbonatlı su işe yaramadı mı? O zaman tırnaklarınızı oksijenli suya batırarak bir süre bekletmeyi deneyin. Ama bu tedavi, karbonatlı tedaviye göre biraz daha uzun süren bir işlemdir. Her gün beş dakika boyunca tırnaklarınızı oksijenli suda bekletmeli ve bunu birkaç gün boyunca devam ettirmelisiniz.

Limon suyu
Tamamen doğal bir tedavi için, bir limonu ikiye bölerek içine tırnaklarınızı sokun. Bu işlemi düzenli olarak devam ettirdiğinizde, limonun içinde bulunan asit, tırnaklarınızı doğal bir şekilde beyazlatacaktır.

Çay çiçeği yağı
Tırnaklarınızın uzun süre boyunca sağlıklı ve beyaz görünmesini istiyorsanız, çay çiçeği yağı kullanın. İyi bir antiseptik olan çay çiçeği yağı, düzenli olarak 2-3 ay kullanıldığında, sadece tırnaklarınızı beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda güçlendirir ve enfeksiyonlara da iyi gelir. 

Koruyucu astar oje
Oje sürmeden önce, özellikle koyu renkler için, mutlaka koruyucu bir astar sürmeniz gerektiğini unutmayın. Uzun süre boyunca tırnağa direk temas eden ojeler, tırnağın rengini sarartır. Ayrıca, belirli aralıklar ile ojelerinizi çıkartarak, tırnaklarınızın hava almasını sağlamalısınız.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

selamlar günnur hanım bi konu hakkında danısıcaktım babamın ilk tırnaklardan basladı hastalıgı biz mantar olabilir sanıyorduk ama bi zaman sonra ayak ... devamı