Sarışın olmak, tarzınızın bir ifadesidir ve bir yaşam şeklidir. Sarı saç modelleri her zaman modadır ve bir kadının çok çekici görünmesini sağlar. Her türlü yüz şekline uygundur ve bir kadını sevimli ya da seksi gösterebilir.

Sarı saç, farklı stiller ve vurgularla kişiliği şekillendirir, bir kadının kendisini yaratıcı hissetmesini ve güzellik ile ilgili denemeler yapmaktan zevk almasını sağlar.

Sarı saçın birçok tonu vardır. Ayrıca uzun, kısa ve orta boy, dalgalı, permalı ya da doğal kıvırcık olmak üzere birçok saç stili de mevcuttur.

Sarı saçlar için çeşitli tonlar şunlardır:

  • Altın sarısı: Açık bir tondur ve parlak altını andırır.
  • Küllü sarı: Kum rengine benzer.
  • Kızılımsı sarı: Bakır sarısıdır. Bu renk, sevimli bir görünüm verir.
  • Sarı ve siyah meçli saç. Oldukça modadır.
  • Kahverengimsi sarı: Koyu sarı tonudur. Bazen açık kahve, bazen koyu sarı görünür.
  • Platin sarısı: Neredeyse beyazımsı, çok açık bir sarıdır.

Sarı saç için en iyi saç stilleri

Uzun dalgalı sarı saç çok güzeldir ve her uzun saç modeli gibi çok bakım gerektirir. Bu modelin bakımı çok zaman alır ve bu saçı düzleştirmek bile epey beceri ister. Uzun ve açık renkli saç, renk açma işleminden dolayı ışığa karşı daha hassas olduğu için güneşten koruyucu bakım kremine ihtiyaç duyar.

Kısa sarı saç modellerini idare etmek daha kolaydır. Bu modeller iş kadınları için harika bir seçimdir. Bunlar arasında kat kat kesilmiş saçlar, canlı ve son moda bir görünüm verir. Çene hizasında kesilmiş kaküllü saçlar da oldukça popüler hale gelmiştir. Çünkü bir toplantı ya da randevu için aceleniz varken, bu saçın bakımını yapmak ve şekillendirmek kolaydır.

Sarı saça Fransız topuzu, yapılması daha zor olan zarif ve büyüleyici bir saç stilidir ve genellikle kuvvetli saçlar için daha uygundur.

Sarışın olmak herkese yakışmayacağı için uygun bir ton seçmek için biraz düşünmek ve bir başkasının görüşünü almak gerekir.

Doğal sarı saçlar, saç tonunun etkisinin kaybolmasıyla bir süre sonra koyulaştığı için uygun bir ton seçmek deneyim gerektirir.

Koyu renkli saça sahip kimseler, cilt renklerine uygun bir sarı tonu seçmelidir. Soluk bir cilt açık bir tonla harika görünür. Daha koyu ve sıcak bir cilt rengine ise daha koyu bir ton yakışır.

Saç rengini canlandırmak için röfle uygulamadan önce, cilt rengine uygun tonların seçilmesi gerekir.

Doğal sarı saç genellikle incedir ve hacim arttırıcı kremlere ve şampuanlara ihtiyaç duyar.

Boyanmış saç biraz daha güçlüdür ve daha kolay şekillendirilebilir. Ama sarı saçlı kimseler, saç renginin bozulmasını önlemek için renk koruyucu şampuanlar kullanmalıdırlar.

Uzm. Dr. Hamide TUNA

Merhaba hocam . Ben 19 yaşındayım. Benim sorunum göğsümde iki tane yeni kahverengi-Kızılımsi ben çıktı yaklaşık 6 ay oldu farkedeli . küçüktüler ama ... devamı