Cinsel Hayatta Sıkıcılık

Kadınlar cinsel ilişkide aynı yerde, aynı şekilde ve aynı vakitte seks yapmaktan daha fazlasını istiyor. Önceden ne olacağını bilmek, genelde sıkıcı seks hayatı anlamına gelir ve bu “Başım ağrıyor” mazeretinin arkasına gizlenen cinsel sıkıcılığa yol açabilir. 

Çaresi:

Açık fikirli olun, seksi hep yatakta yapmak yerine biraz değişiklik yapın. Eviniz ne oda ne de eşya sıkıntısı var, onları seks için kullanın. Yeni bir seks pozisyonu deneyin. Yeni şeyler herkese heyecan verir. Sekste yaptığınız değişikliklerle sıkıcılığı uzaklaştırın.

Artık Kendimi Seksi Hissetmiyorum

Birçok kadın vücudunun şeklinden memnun değildir. Hatta vücudun şekliyle ilgili çok insanda takıntı vardır. Belli bir şekle girmek, belli bir bedende olmak konusunda gerçekçi olmayan beklentiler var. Birçok kadın kendi vücutlarını algılayış biç imi yüzünden mutsuz. Yapılan araştırmalara göre, genç ve zayıf olmak cinsel tatmini menopozdan daha fazla etkiliyor. 

Çaresi:

Çağlar kadar eski kuralı uygulayın. Olumlu olanlara vurgu yapıp, olumsuzları gizleyin. Vücudunuz hakkında hoşunuza giden şeyler bulun ve bu alanlar üzerine odaklanın. Aynaya bakarken kusurlara değil, kendinizde hoşlandığınız kısımlara bakın. Kendi kendinize ne kadar güzel olduğunuzu söyleyin. Başta inanmasanız da, zamanla inanmakla kalmayacak, ayrıca öyle hissedeceksiniz.Cinsel Hüsran

Birçok kadın cinsellik konusunda hüsran yaşar, çünkü cinsel olarak istediklerini ve ihtiyaç duyduklarını alamazlar. Birçok kadın daha fazla ön sevişme, daha çok mahremiyet ve partnerlerinin daha uzun dayanmasını ister. Bir kadın kendini bir et parçası gibi hissederse cinsel zevk için uyarılma ihtimali düşer ve bu da tatmin eksikliğine neden olur.

Çaresi:

Ne istiyorsanız söyleyin. Seksten sonra değil, önce, hem de çok önce konuşmak gerekir. Eğer ne istediğinizi ve neye ihtiyaç duyduğunuzu biliyorsanız, bunu mutlaka eşinizle paylaşmalısınız. Aksi yöndeki yaygın inancın aksine, partnerinizi sizi cinsel olarak uyaran şeyin ne olduğunu veya sizin tatmin olmanız için ne yapılması gerektiğini siz söylemeden bilemez.

Cinsel olarak tatmin olan kadınlar eşleriyle bir arada olmaktan daha çok mutluluk duyar, düzenli sekse daha çok vakit ayırır, kendilerine daha çok güvenir ve ne istediklerini söylemek onlar için kolaylaşır. Tatmin edici, doyurucu bir seks hayatına sahip olmak sizi eşinize yaklaştırır, toplam mutluluğunuzu arttırır. Bunun ayrıca büyük sağlık faydaları vardır: bağışıklık sistemini güçlendirmek, ağrıyı ve baş ağrılarını azaltmak, kalori yakmak, daha genç görünmek, daha az stresli olmak ve bir sürü başka şey.

Bütün bu bilgilerle neden hemen şimdi harekete geçmiyorsunuz?

Uzm. Dr. Vedat ERTUNÇ

Ritim bozukluğa karşı aldığın Tensinor ilaçtan sonra nabız 46 oluyor iyi mi değilim aydınlatırmısınız... devamı