Yazın mayoları giyinip vücudu sıcak güneşe bırakma zamanıdır. Bu da vücudun en hassas bölgelerinden olan bikini bölgesine özen göstermeyi gerektiriyor. Çoğu kadın bikini bölgesini tıraş ederek temizlemeyi tercih eder.

Bikini Bölgesini Tıraş Etmeyle İlgili İpuçları

Bikini tıraşı çaba gerektirmeyen bir işlemmiş gibi görünse de tıraş sonrasında oluşan döküntünün verdiği yanma hissinden daha kötüsü yoktur.

Bikini bölgesini tıraş etmenin kurallarına uymazsanız sürekli bir yanma hissi ve kızarıklıkla gezmek durumunda kalabilirsiniz. Pürüzsüz bir görünüm için bikini tıraşı yaparken aşağıdaki muhteşem ipuçlarını takip edin.

Tıraş ederken cildiniz için yapabileceğiniz en değerli şey hazırlık yapmaktır. Bikini tıraşını sabah erken yapmak istiyorsanız bir gece önce bikini bölgesine nemlendirici sürün. Losyon gece boyunca kılları yumuşatacak ve bikini bölgesini tıraş etmeyi çok daha kolay hale getirecektir.

En iyi sonucu elde etmek için bikini bölgesi kıllarınızın su ve ısı ile yumuşamasını sağlayın. Bu yüzden banyoya gittiğinizde ilk iş olarak asla tıraşı tercih etmeyin, tıraş makinenizi elinize almadan önce vücudunuzu ve kıllarınızı suyla durulayın.

Aceleniz varsa ve bikini tıraşı yapmak durumundaysanız en iyisi tıraşa başlamadan en az iki dakika önce bikini bölgesine saç kondisyonlayıcıyı uygulamaktır. Böylece bölgeyi daha hızlı nemlendirmiş olursunuz.

Uygun tıraş makinesinin seçilmesi mükemmel tıraşın anahtarıdır. Çoğu kadın bikini bölgesini tıraş etmek için elektrikli tıraş makinesindense alışıldık tıraş yöntemini tercih eder. Bikini bölgesinin tıraş makinesi ile tıraşlanması daha iyidir çünkü size pürüzsüz bir tıraş sağlar.

Tıraş makinesinin temiz ve keskin olması gerekir çünkü kör jilet veya bıçak muhtemelen bikini tahrişine yol açacaktır.

Bikini tıraşına hazırlanmak için elinizin altında bir tıraş sabunu olması çok önemlidir. Bikini bölgesini tıraş ederken normal sabun kullanmak bölgeyi kurutabilir ve tahriş olmasına neden olabilir. Hassas cilt için tıraş kremi veya jeli kullanmak bikini bölgesinin tahrişsiz tıraş edilmesi için çok daha iyidir.

Bu kremleri veya jelleri bilmiyorsanız bir erkek tıraş kremi kullanın çünkü kadın tıraş kremi ile aynı bileşenleri içerir, sadece misk kokulu olur.

Hassas bölgeler, bikini bölgesi için özel olarak hazırlanmış spesifik ürünleri ancak şişenin üzerindeki ayrıntılı kullanma talimatlarını okuyarak kullanın. Bu, bikini tahrişini engellemenin önemli bir yoludur.

Bikini tıraşına tıraştan sonra da özen göstermeye devam etmek gerekir. Bu yüzden duştan veya banyodan çıkar çıkmaz bölgeyi nemlendirin. Hassas cilt için kokusuz bir losyon kullanın.

Nemlendirici losyon yerine tıraşlanmış bölgelere bebek pudrası veya bebek yağı sürebilirsiniz. Tıraştan sonra havuza girmekten kaçının çünkü tuzlu su veya kimyasallar tahrişe yol açabilir. Sonradan girdiğinizde de havuzdan çıkar çıkmaz bikini bölgesini hemen nemlendirin.

Bikini yanığı tahriş arttıran bir şeydir ve iyileştirmek için hiçbir şey yapamazsınız. Bölgeyi sadece kendiliğinden iyileşmeye bırakın. Reçetesiz satılan pişik losyonları bölgeyi bir dereceye kadar iyileştirebilir. Döküntü gözden kaybolana kadar bölgeyi tıraş etmekten ve iyileşene kadar da havuzlardan kaçının. Sürekli sıkmayan kıyafetler giyin.

Bikini bölgesini her gün, yalnız bir kez, tıraş etmek onu daha az duyarlı yapacak ve sizi bikini tahrişlerinden koruyacaktır.

Uzm. Dr. Şale KUTSAL YILMAZ

Merhaba ben 1 seans bikini bölgesine lazer yaptirdım. Lazer yapılan makine ultra sensr 600 H tenim açık rrnk kıl köklerim kalın ve siyah çok acı h... devamı