Doğum yapmak her ne kadar bir kadın için yaşanabilecek en güzel deneyimlerden biri olarak görülse bir o kadar da sancılı bir süreçtir. Doğum öncesinde ve sonrasında kadınların biyolojik olarak yaşadıkları hızlı değişimler psikolojilerini derinden etkiler. Bu süre zarfında vücut ölçülerinin değişmesi de hiç şüphesiz en çok ünlü anneleri tedirgin eder. Medya mecralarına malzeme olmamak için her daim sağlıklı ve fit görünmeye çalışan ünlü kadınlar doğum sonrasında zor da olsa kısa sürede kilo vermek için çeşitli yöntemler denemektedirler. Eğer siz de hamilelik dönemindeyseniz ünlü annelerin yöntemlerini deneyerek doğum sonrasında hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Jennifer Lopez
Dünyanın en seksi kadınları arasında yer alan Jennifer Lopez doğum sonrası kendine 6 hafta izin verdikten hemen sonra özel antrenörü ile yoğun bir egzersiz programı hazırlayarak aldığı 23 kiloyu her gün kardiyo çalışarak vermiş.

Halle Berry
Doğumda yaklaşık olarak 35 kilo alan Halle Berry, doğumdan birkaç hafta sonra kardiyo egzersizlerine başlayarak haftanın 5 günü yoğun bir şekilde egzersiz yapmış. Daha sonra kardiyo egzersizlerine tırmanma, koşma, kick box ve yoga gibi farklı şekillerde kilo verdiren alternatif yöntemleri de deneyerek kısa sürede oldukça fit bir görünüme kavuşmuş.

Karolina Kurkova 
Hamilelik sürecinde pilates yapan, yürüyen ve ağırlık çalışan dünyanın en güzel modelleri arasında yer alan Kurkova aynı zamanda sağlıklı beslenerek kilo almasına neden olacak yağlı ve asitli gıdalardan uzak durmuş.

Penelope Cruz
Her zaman etkileyici güzelliği ve oyunculuk performansıyla adından söz ettiren Penelope Cruz, doğum sonrasında beslenmesine dikkat etmiş ve dans ederek eski fit görünümüne kavuşmayı başarmış.

Dr. Emel GÖKMEN

doktor abla annemde diz altında sinir sıkışmaıs var biz nasıl tedavi ettirebiliriz nasıl bişi iyi gelir anneme... devamı