Vücut pirsingi karmaşık bir işlemdir, çünkü bir sürü pirsing modeli ve pirsingin takılacağı birçok bölge vardır.

Eskiden, kızlar kulaklarını deldirirdi ve bu işlem riskli olarak görülürdü.

Vücut Pirsingi: Her Gruptan İnsanın Tercih Ettiği Yaygın Bir Uygulama

Ama bugün, vücut pirsingi, cinsiyeti ya da yaşı ne olursa olsun, her gruptan insan arasında en yaygın işlem haline gelmiştir ve en tuhaf yerlere yapılır.

Vücut pirsingi yaptırmak istiyorsanız, bunu kendi başınıza ya da bir arkadaşınızın yardımıyla yapmak yerine, bir profesyonele danışmanız iyi olur. Çünkü yanlış bir şekilde yapılan pirsing, vücudun delinen bölgesinde kalıcı ve ciddi bir hasara yol açabilir. Bu yüzden, profesyonel bir vücut pirsingi uzmanını tercih etmeniz önemlidir.

Vücut pirsingi acı veren bir işlemdir, ama bu sadece birkaç gün sürer. Ancak, eğer acı eşiğiniz düşükse, vücut pirsingi yaptırmadan önce tekrar düşünün. İnsanlar, dil pirsingi yaptırmadan önce genellikle, acıyı kontrol altına almak için dillerine bir jel sürerler. Bazılarıysa acıyı kontrol etmek için herhangi bir ağrı kesici kullanmayabilir.

Eğer hastaysanız pirsing yaptırmayın. Çünkü acıyı kontrol altında tutmak için fiziksel açıdan güçlü olmanız ve daha fazla beyaz kan hücresi üretebilmeniz gerekebilir.

Vücut pirsingi fiyatları, pirsingin türüne ve yapıldığı bölgeye göre değişir. Bazı durumlarda takı da fiyata dahildir. Genel olarak, dil pirsingi burun pirsingine göre daha pahalıdır.

Pirsing işlemi yaptırmadan önce iş yerinizdeki kuralları bilmeniz gerekir. Çünkü birçok şirket, pirsing konusunda katı kurallara sahiptir. Ancak, bazı şirketler, bir yara bandıyla gizlenmesi koşuluyla pirsinge izin verir.

Bu yüzden vücut pirsingi yaptırmadan önce bunu öğrenin ve pirsingi gizlemenin sizin için uygun olup olmadığına karar verin. Bunu yaptırmaya karar verdikten sonra, vücudunuzda pirsing yaptıracağınız yeri seçin. Kulakta bile, kulak memesinin dışında pirsingin takılabileceği bir sürü yer vardır.

Yüzde pirsing yaptırmak için birçok bölüm vardır. Bunların en yaygınları burun ve kaşlardır. Ama bazı insanlar çenede yaptırmayı tercih eder. Bazılarıysa yukarı bölgeleri ve dudak bölgesini tercih edebilir.

Delinen bölgenin bakımına özen göstermek önemlidir. Çünkü vücudunuzdan akan ter, bu bölgenin mikrop ve bakterilerle dolmasına, enfeksiyon oluşmasına neden olabilir.

Eğer pirsing aletleri uygun şekilde sterilize edilmemişse, HIV de dahil ciddi bir enfeksiyon kapabilirsiniz. Pirsing yapılan bölge için seçilen yanlış bir takı türü bile vücudunuza zarar verebilir. Çok küçük takılar, dokuya kan akışını engelleyerek şişme ve ağrıya neden olabilir. Bu yüzden delinen bölgeyi düzenli yıkayıp temizleyin ve enfeksiyona yakalanmamak için doğru bakım yapın.

Çok miktarda vücut pirsingi, görüntünüzü güzelleştirmek yerine bozar. Vücut pirsingi yaptırmadan önce bunları hesaba katın. Güzelliğinizi artırmak için pirsing yapılacak bölgeyi ve bu bölgelerin sayısını dikkatlice planlayın.

Op. Dr. Sinan GÖKER

I just What to ask what the Price for an eye operation is so I Can find the money somewhere..... devamı