Yaz Ayları İçin Düğün Temalarına İlişkin Öneriler

Yaz Ayları İçin Düğün Temalarına İlişkin Öneriler

İlginç ve Özgün Yaz Düğünü Temalarına İlişkin Öneriler

Plaj Düğünü

En yaygın kullanılan yaz düğünü temalarından biri plaj temasıdır. Eğer evinize veya kaldığınız yere yakın bir plaj varsa, bu plajı düğün yeriniz olarak seçebilirsiniz.  Davetiyelerinizi seçerken kum rengini veya yaratıcı davranarak zımpara kâğıdı kullanabilirsiniz. Davetiyenizde plaj düğünü yapacağınızı da belirtebilirsiniz. Bu sayede davetliler buna uygun giyinebilirler. Gelin ve damadın kıyafetleri temayla ilişkili olmalıdır. Bununla birlikte stilist veya düğün planlayıcınız bu işleri sizin için halledecektir. Parti hediyeleri olarak kadınlara deniz kabuklarından yapılmış bir kolye, erkeklere de kum saati veya güneş losyonları verebilirsiniz.    

Kamp Düğünü

Diğer bir yaz düğünü teması da kamp temasıdır. Birçok kişi bu temayı da dener. Bu temayı başarılı yapmak için düğüne gelecek davetlilerin sayısında bağlı olarak bir ila üç kamp yeri kiralayabilirsiniz. Her bir aile için çadır ve her bir çadır için dışarıda ufak bir kamp ateşi alanı ayarlayabilirsiniz. Bütün çadırların arasında evlilik yemininin edileceği ufak bir sahne ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kostümlerinizi Havai kostümlerine benzetebilirsiniz. Ayrıca gelin ve damadın düğün kıyafetleri de normal beyaz ve siyah kıyafetlerden daha farklı olabilir. Düğün hediyesi olarak davetlilere farklı tiplerde kamp malzemeleri verebilirsiniz ve davetiyelerinizde hazine avcısı haritaları şeklinde olabilir.

Herkesi Neşelendirin

Kamp temasına benzer bir tema da “Davetlileri Eğlendirin” temasıdır. Düğününüz için bir lunapark kiralayabilirsiniz. Bu biraz pahalı olabilir; fakat diğer masraflardan bir şekilde kesebilirsiniz. Ne de olsa bir kez evleniyorsunuz! Davetiyelerinizi lunaparktaki trenler şeklinde tasarlayabilirsiniz. Dahası mı? Yüzüklerinizi trenin en üst kısmında birbirinizin parmaklarına takabilirsiniz. Heyecan verici, değil mi? Lunapark gibi su parkı da sizin için bir seçenek olabilir. Düğün hediyesi olarak herkese binilen eğlence makinesinde sizin de içinizde olduğunuz veya olmadığınız bir fotoğraf verebilirsiniz.

Victoria Stili  

Victoria sitili, yazın seçebileceğiniz kraliyet temalarından biri. Kocaman bir bahçe kiralayın ve dekorasyonda mümkün olduğunca fazla çiçek kullanın. Çiçek rengi olarak mavi, terakota, sarı, krem rengi, pastel tonlarını ve ekru rengini seçebilir, bu sayede daha klasik ve gerçekçi bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu yaz düğünü renklerini diğer dekorasyonlara da eklemeyi unutmayın. Bahçedeki çitleri dekore etmek için gardenyaları, zambakları, hercai menekşeleri ve gülleri kullanabilirsiniz. Kıyafetlere bir mendil ekleyebilirsiniz. Erkekler için yelekli sabahlıkları unutmayın. Davetiyeler klasik yazı stilinde olabilir. Düğün hediyesi olarak davetlilere ufak parfümler veya kokulu mumlar verebilirsiniz. Mümkünse at arabası da kullanabilirsiniz!

Çiçek Perileri

Diğer bir yaz teması çiçek perileri temasıdır, bu temada her yer çiçeklerle kaplıdır. Gül çiçeklerin kraliçesi olduğu için, gelin açık pembe tonda bir gelinlik, damat da resmi damatlığını giyebilir. Düğün alanı güzel çadırların bulunduğu (muhtemelen ufak bir göl kenarında) bir çiçek bahçesi olabilir. Davetiyeler kokulu kağıtlardan yapılabilir ve farklı çiçek şekillerinde olabilir. Davetiyelere hediye olarak kokulu yağlar veya çiçekten yapılan herhangi bir ürün verilebilir. Dekorasyon oldukça sade olabilir; çünkü çiçekler oldukça gösterişli olacaktır. Davetliler düğüne uygun giyinebilmeleri için düğünün temasına ilişkin önceden bilgilendirilebilirler.  

Şimdi bu yaz düğünü fikirlerini öğrendiğinize göre, bu düğün temalarından bir tanesini seçebilirsiniz. Düğününüzü en çok ilişkilendirdiğiniz bir temayı seçin. Bazı temalar için size daha iyi fikirler verecek bir düğün planlayıcısının yardımına ihtiyacınız olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi sadece bir defa evleniyorsunuz. Bu nedenle düğününüz için her şeyi deneyin ve planlayabileceğiniz en iyi düğünü planlayın.