Mavi gözler, denizin rengiyle aynı derinliği yansıtır. Mavi gözler derin ve büyüleyici görünür. Mavi gözler için farklı makyaj önerilerini merak ediyorsanız, cevapları burada bulabilirsiniz. Bu renkteki gözler için mükemmel makyajı bulmanın en iyi yolu denemeye devam etmek ve gözlerinizin ışıltılı olmasını sağlayan şeyi bulmaktır.

Mavi gözler genellikle turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlanır. Gözlerin etrafındaki bu yansıma, mavi gözlerin daha büyüleyici görünmesini sağlar ve rengini daha fazla ortaya çıkarır.

Mavi Gözler İçin Diğer Makyaj Önerileri:

  • Mavi gözlere tamamen uygun bir renk bulmak çok kolay değildir. Mavi renk, tek başına bağımsız bir renktir ve bunu başka renklerle karıştırarak heba etmek istemezsiniz. Mavi gözleri tamamlayan en iyi rengin bronz renk olduğunu biliyor muydunuz? Mavi gözler için makyaj önerilerinden biri, gözleri vurgulamak için bronz rengini ya da kahverenginin herhangi bir tonunu kullanmaktır.
  • Kahverengi tonlar da bronz rengi gibi kullanılabilir. Mavi gözler için başka bir makyaj önerisi de koyu kahverengi bir göz kalemi kullanmaktır. Eğer siyah kalem kullanmayı tercih ederseniz, gözlerinizin rengini daha fazla ortaya çıkarmak için buna biraz bronz ya da kahverengi eklemeyi unutmayın.
  • Mavi gözlerde sık uygulanan şeylerden biri de turuncu göz farı kullanmaktır. Zıt renkler, mavi gözlerin berraklığını ortaya çıkartır. Eğer böyle cesur bir renk kullanmak istemiyorsanız, kahverengi, bronz ve siyah göz kalemi kullanabilirsiniz.
  • Bronz rengini ya da kahverengini kullanırken, bunu, kirpiklerinizin dibine daha yoğun sürün, yukarıya doğruysa daha hafif sürün. Rengin, gözün iç köşesinde daha koyu, göz kapaklarının dışına doğruysa daha açık olmasına dikkat edin.
  • Mavi gözler için gri göz farı da önerilir. Bu, bazen gözlerinizin gri görünmesine neden olsa da gerçek göz renginizi ortaya çıkarmak için güzel bir tondur.
  • Eğer mavi bir şey giymeyi planlıyorsanız, kıyafetinizi mavi göz farıyla tamamlayabilirsiniz. Ama göz renginizden daha koyu bir ton sürmemeye dikkat edin. Gözlerinizin rengini daha fazla vurgulamak için daha açık bir ton kullanabilirsiniz.
  • Çok güzel ve orantılı mavi gözlere sahipseniz, koyu kahverengi göz kalemiyle koyu duman rengi göz farı kullanın ve kaşlarınızı kahverengi bir kalemle boyayın.

Mavi gözler için bu makyaj önerilerini uygulamada ustalaşmak zaman alır. Ama buna alıştıktan sonra, gözlerinizi gerçek bir profesyonel gibi boyayabilirsiniz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı