Makyaj pahalı olabilir ve bu nedenle bir ürün kolaylıkla başka bir amaç için kullanılabileceğinden ürününüz çok amaçlı olsun.

İşte makyaj malzemelerinizin en iyi şekilde yararlanmanız için bazı öneriler:

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı

  1. Birden fazla amaç için kullanılan ürünleri tercih edin. Bir göz farını kaş doldurucu ve göz kalemi olarak da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde rujunuzu allık ve göz farı olarak kullanabilirsiniz.   
  2. Farklı ürünler almak yerine farklı renkler içeren tek bir ürün alın. Bir palette bulunan farklı renkler sayesinde farklı ürünler satın alıp size uygun olmadıklarını görmektense farklı tonları ve renk çeşitlerini deneyebilirsiniz.
  3. Kaliteli fondöten ürünleri iyi bir makyaj ve renklerin yüzünüzde iyi görünmesi için şarttır. Ayrıca bu sayede yeni renkler ve dokular elde edebilirsiniz.
  4. Ucuz makyaj ürünleri satan dükkanlar paranızın cebinizde kalmasına yardımcı olabilir. Bu dükkanlarda markalı ürünleri daha ucuz fiyatlara bulabilirsiniz. İnternet siteleri de paranızın cebinizde kalmasına yardımcı olur. 
  5. Eğer kafanızda belirli bir ürün olmadan alışverişe çıktıysanız, yerel eczanenizde istediğiniz bütün ürünler bulunabilir. Belirli malzemeler için biraz daha fazla para harcamanız gerekebilir.