Her sabah saçlarınızı tararken tarağınızda bir tutam saç kalıyor, saçlarınız şekil almakta zorlanıyor ve çabuk kırılıyorsa acil bakıma ihtiyacı var demektir. Işıltısını yitirmeyen, hacimli ve güçlü saçlar her kadının hayallerini süsler. Kış mevsimine hazırlanırken şampuan reklamlarında imrenerek baktığımız o güzel saçlı kadınların sırrını öğrenmek ister misiniz?
Duş Sıklığını Azaltın
Saç derisinin ürettiği yağın saçta kalması gerekir bu yüzden her gün duş almak yerine haftada 3 kez alarak saçlarınızın yağ ve nem dengesini bulmasını sağlayabilirsiniz.
Fırça Yerine Tarak 
Duş aldıktan sonra saçlarınızı fırça ile taramayın, onun yerine hafif kurumasını bekleyin tarakla açılmasını sağlayın. 
Maske Yapın
Marketten satın alabileceğiniz zeytinyağı ve 2 yumurta ile hazırlanan saç maskesi yıpranmış saçlarınıza oldukça iyi gelecektir.
Beslenmenize Özen Gösterin
Saç köklerinizi kuvvetlendiren A vitamini, çinko, omega 3 yağ asitleri ve protein içeren gıdaları günlük öğünlerinizde almaya özen gösterin.
Saç Yağları
Argan ve defne yağı saç için oldukça faydalıdır. Duş sonrası saçlarınızın uçlarına sürerek kırılmış uçları onarabilirsiniz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı