Erkeklerin Görüntülerine Özen Göstermeye İhtiyaçları Var! Yeni Bir Görünümle Gençleşmek İçin Erkek Bakımı!

Erkeklerin çoğu bugün hızlı bir duşun ve tıraşın gerekli, bakım ve iyi görünmek için yeterli olduğunu hissediyor.

Oysa bazı erkekler hayatlarındaki kadının belki de bakımı bir sonraki aşamaya geçirmelerini arzuladığını fark etmiyorlar.

Şimdi tahmin ettiğinizden bile daha iyi görünmeniz ve hissetmeniz için sayısız bakım seçeneği var. Hatta kadınların yaptığı bakım uygulamalarını paylaşma seçeneğiniz bile var.

Erkek Bakım Teknikleri

Bakımda ilerlemeler ve tutumlarda değişikliklerle saçınıza, cildinize ve tırnaklarınıza özen gösterebilirsiniz. Sizin için şaşırtıcı olacak bir uygulama manikürün erkekler için mükemmel olabileceğidir. Önceleri manikür kadınlara mahsus bir uygulama idi.

Ama son yıllarda erkekler ellerine ve tırnaklarına bakım ve özen göstermeye başladılar. Buna ilaveten manikürün bir gevşeme ve stres giderme süreci olduğu kanıtlandı.

Ellerinizin suya batırılması, havluya sarılması, hatta masaj yapılması süreci yeni bir deneyim olduğundan maniküre başladığınızda bu sizin için keyif verici bir süreç olacak. Manikürün ne kadar gevşetici olabildiğini keşfetmenin yanında yeni manikür deneyimi size yumuşak ve bakımlı eller sunacak.

Bakım ellerle bitmiyor. Yüz bakım ürünleriyle cildinize de bakım yapabilirsimiz çünkü yüz en önemli ve ilk fark edilen bakım bölgesidir. Yüzünüzde temiz ve aydınlık bir cilt iş, kişisel temizlik ve bakıma geldiğinde çok büyük fark yaratır.

Manikür gibi yüz bakımı da yalnız kadınlara mahsustu. Ama şimdi yüz bakımı erkekler için gittikçe daha fazla yaygınlaşıyor. Yüzün derisi hassastır ve vücudun diğer taraflarından daha dikkatli bir şekilde bakım yapılmaya ihtiyacı vardır.

Yüz bakımı yüzünüzü lekelerden uzak tutan ve yüzünüzü etkileyici ve güzel hale getiren titiz bir temizleme yöntemidir. Yüz maskeleri yeni bir görünümle size tam bir yenilenme hissi verebilir. Cilt durumunuz aşırı yağlı ya da aşırı kuruysa yüz bakımı sizin için çok faydalıdır.

Saç bakımı da iyi görünmek için bir uygulamadır. Ama erkekler için saç bakımı önemli bir bakım değildir. Her gün hızlı bir şampuanlamanın işe yarayacağını düşünürsünüz ama sonra saç boyama başlar. Orta yaşınıza girerken beyaz saçlar görünmeye başlar ve saç bakımının genç görünümü sürdürmenin bir yolu olduğunu hissedersiniz.

Saçınızı bir salonda boyatmak sizi rahatsız ediyorsa saç boyama kitlerinden alarak evde oturduğunuz yerden saçınızı boyayabilirsiniz.

Genellikle kadınlar erkeklerinin daha titiz bakım uygulamaları yapmalarını arzu eder ama onları ikna edemez, çift olarak randevu almayı tercih edebilirler. Birçok spa çiftlerin spayı birlikte ziyaret etmeleri ve birlikte spa uygulamalarına katılmaları için seçenekler sunar.

Çiftler için baştan çıkarıcı bir fikir spada bir tatil olabilir, çünkü tatiller erkeklerin spanın faydalarından gerçekten yararlanabilecekleri gevşeme zamanlarıdır ve spada tedaviye devam etmeyi arzulayabilirler.

Prof. Dr. Serap UYSAL

iyi günler sayın hocam. benim yaklaşık 3 hafta once bi evladım oldu (erkek) ilk gün hastanedeyken ufak bi nöbet geçirdi ve hastane çalışanları bunu ga... devamı