Eğer olduğunuzdan daha açık tenli olmak ve iyi bir tene sahip olmak, bronzlaşmaktan kurtulmak, yüzünüzü çok daha pürüzsüz ve beyaz hale getirmek istiyorsanız tüm gereksinimleriniz için muhteşem çözüm işte burada!

Kolay bir şekilde birkaç dakikalığına beyazlatma işlemine girin ve farkı görün! Beyazlatma, uygulandığı bölgenin yüzeyini aydınlatmaya yarayan bir işlemdir.Bu yüzey cildi, tüyleri ve diğerlerini içerebilir. Beyazlatma, kullanımına göre yüz beyazlatma, tüy sarartma ve diş beyazlatma olarak gruplara ayrılmaktadır.

Tüy sarartma işlemini duydunuz mu? Bu işlem H2O2 (oksijenli su) içermektedir ve bu da çözüldükçe oksijen radikalleri salmaktadır. Oksijen ve klor radikallerinin her ikisinin de karşılaştırılabilir beyazlatma etkileri bulunmaktadır.

Çeşitli oksijenli su içeren kimyasallar beyazlatma katkı maddeleri olarak kullanılmaktadır ve genellikle deterjan, diş macunları ve diğer ürünlerde bulunmaktadır. Şimdi oksijenli su içeren diş beyazlatıcı macununuzu aklınıza getirin, evet dişlerinizin beyazlamasında yardımcı olan kimyasallar bulunmaktadır.

Dişlerinizi hızlı bir şekilde beyazlatın! Evet, dişlerinizi beyazlatma konusunda duyup gördüğünüz pek çok reklam sloganı bulunmaktadır. Sigara, aşırı kahve tüketimi veya diğer sebeplerden dişlerinde lekeler oluşmuş olan çoğu insan parıldayan dişlere kavuşarak eski mükemmel gülüşlerine yeniden sahip olmak için diş beyazlatma veya diş bakımına gitmektedir. Bunun bir diş doktoru tarafından uygulanması gerekmektedir.

Yüz ve Tüy Beyazlatma! Bu gerçekten de kulağa ilginç geliyor, değil mi? Evet, çünkü yüzün ve tüylerin beyazlaması ten renginizi güzelleştiriyor, yaralarınızın belirginliğini azaltıyor ve bunların da ötesinde yüzünüzdeki tüyleri cilt renginize uygun hale getiriyor.

Şunu unutmayın ki bu işlem tüylerinizi ortadan kaldırmıyor; ancak tüylerin rengini açıyor. Yüz ve tüy beyazlatma bileşimlerine göre üç türde mevcuttur.Evde beyazlatma, toz beyazlatma ve krem beyazlatma.

Evde beyazlatma! Yalnızca iki yemek kaşığı süt tozunu yeterli derecede oksijenli suyla karıştırarak koyu bir macun hazırlayın.Çok koyu ve sert tüyler için bir veya iki damla amonyakla karıştırın. Bu, süt tozu içerdiği için en az zarar verenidir; çünkü nemlendirici etkisi sayesinde yan etkisi yoktur.

Toz beyazlatıcı! Sıvı oksijenli su ve amonyağın beyazlatıcı tozla koyu kıvamda bir sıvı oluşturacak şekilde karışımını içermektedir.

Krem beyazlatıcı! Piyasada hazır bir şekilde bulunduğu için en yaygın olarak kullanılandır. Ancak şunu bilmelisiniz ki bu çeşidi diğerlerinin yanında en zararlı olandır.

İşte beyazlatma ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler burada. Herhangi bir beyazlatma işlemine girmeden önce yan etkilerini göz önüne alın ve beyazlatma sürecinde yer alan adımları doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olun. Herhangi küçük bir hata, işlem kimyasalları içerdiği için komplikasyonlara neden olabilir. Dikkatli ve Özenli Olun!

Dr. Orhan BAKİ

Avcılar hospital dan ayrılmışsınız size ulaşmak istiyorum ne olur bana yardımcı olun yeni yerinizi belirtin lütfen yardımcı olun... devamı