Birçok insan alternatif tıp ve kimyasal olmayan ilaçların işe yarayıp yaramadığı konusunda kararsızdır. Ama dünyanın her bir yerinde, en kötü hastalıkların bile tedavisinde işe yarayacak bitkisel çözümler bulunduğuna inanan çoğunluk da bulunmaktadır. Dünyayı gezip, çeşitli uzmanlar ile görüşen araştırmacıların bulduğu bu 5 doğal tedavi yöntemine inanamayacaksınız.

Arı sokması terapisi
Arı sokması, alerjik durumlara yol açabilen ve acı veren bir durum olarak bilinir. Ama bazı doktorlara göre, bağışıklık sistemi hastalıkları, migren, sinir sistemi hastalıkları ve eklem hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde işe yarıyor. Bu yöntemde arının hasta bölgeye konarak sokması sağlanır ve arı zehrinin mucizevi etkisini göstermesi beklenir.

Yılan tozu
Yapılan araştırmalarda, Guatemala yerlilerinden Antik Maya ve Aztek torunlarının çıngıraklı yılanları avladığı, çünkü yılanın tozunun bağışıklık sistemi üzerinde önemli etkileri olduğu, hatta kanseri iyileştirdiğine inanıldığı öğrenildi. Yerlilerin inanışlarına göre çıngıraklı yılanın tozu, AIDS ve şeker hastalığı gibi başka önemli hastalıkları da iyileştiriyor. Yılan tozunu günde 3 kez birer kaşık olmak üzere, hastalık geçene kadar tüketmek gerekiyor. 

Sülük tedavisi
Sülük tedavisi Orta Çağ’dan bu yana kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kan akışını düzene sokan, hatta hemoroide bile iyi gelen bu tedavi, özellikle estetik cerrahları tarafından kullanılmaktadır. Sülük tedavisi, yüksek kan basıncı, depresyon gibi hastalıkların tedavisinde ve zayıflama amacı ile kullanılmaktadır. Uzmanlar, sülüğün seratonini çoğaltarak metabolizmayı güçlendirdiğine inanmaktadır. 

Çocuk doğumu sonrası plasenta
Yapılan birçok araştırmanın sonuçlarına göre, çocuk doğumundan sonra plasentanın tüketilmesi faydalı bulunmuştur. Doğum sonrası kanamadan, depresyona kadar pek çok faydası bulunan bu yöntem aynı zamanda enerji vermesi ile de oldukça popüler. Hormon ve besin dolu olan plasentanın tüketilmesinin faydalı olduğunu açıklayan araştırmacılar, bu yöntemin kısa süre içerisinde işe yaramaması durumunda, bilinen doktor tedavilerinin uygulanmasına devam edilmesini öneriyor.

Köpekbalığı kıkırdağı tedavisi
Dünyanın birçok yerinde köpekbalığı kıkırdağının, vücuttaki hastalıkları iyileştirdiğine, özellikle kanser tedavisinde işe yaradığına inanılmaktadır. Bunun sebebi köpekbalıklarının kanser olmayışıdır. Tıbbi olarak bakıldığında ise, köpekbalığı kıkırdağında bulunan maddeler, insanda kanserin büyümesine yol açan sorunları ortadan kaldırmakta ve büyümelerine izin vermemektedir. 

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam Merhaba, Eşimin Sperm Morfolojisi Normal sperm yüzdesi %3 ve sperm yoğunluğu 1.9 Milyon olduğunu bugün öğrendik.İnanılmaz üzgünüm.7 aylık evliy... devamı