Her Gün 500 Kalori

1 haftada 10 kilo verdiren mucizevî diyet formüllerini rafa kaldırmanın vakti geldi! Bu tip hızlı kilo verdiren diyetler hem sağlığınızı tehdit eder hem de verdiğiniz tüm kiloları hızlı bir şekilde geri almanıza neden olur. Bu yüzden kilo vermenin en sağlıklı yolu kalorileri parçalara bölmek ve zamana yaymaktır. Her gün 500 kalori vererek incelmenin formülünü öğrenmek ister misiniz?

Porsiyonları Küçült

Daha küçük tabak daha az yemek demektir! 500 kalori için ilk adım her öğünde küçük tabak uygulamasına geçmek, az yemek ve çok çiğnemek gerekmektedir.

Tabağı Sıyırmana Gerek Yok

Çocukken tabakta yemek bırakmak oldukça yanlış bir davranış olarak öğretilmiş olabilir fakat artık çocuk değilsiniz eğer doyduğunuzu hissediyorsanız gereksiz kalori almanın ne anlamı var? İhtiyacınız kadarını yiyerek günde 500 kalori yakabilirsiniz.

Düzenli Uyku

Sağlıklı ve kaliteli bir uykunun kilo vermenizde etkili olduğunu biliyor muydunuz? Gün içerisinde yorgunluk hissini önleyen ve stresi azaltan uyku daha az yemek yemenizi sağlar.

Sade Kahve

Sabah uyandınız ama kendinize gelmek için kahveye ihtiyacınız var. Yola çıktınız ve ofisin hemen yanındaki kahve dükkânından bir bardak kremalı, şekerli, yağlı sütten bol kalorili bir kahve söylediniz. İşte yapmamanız gereken büyük bir hata daha, eğer gün içerisinde 500 kalori vermek istiyorsanız kahvenizi sade ve şekersiz içmeye çalışın. Sütsüz içemem diyenlerdensen yağsız olmasına dikkat edin!

Soda yerine Su

Gün içerisinde en az 8 bardak su tüketmek gerekir buna ek olarak içilen meyve suları, gazlı içecekler ve doğal maden suları hep ekstra kalori demektir. Mümkün olduğunca sıvı ihtiyacınızı su ile giderin.

Kahvaltıda Yumurta

Sabahları mükellef bir kahvaltı yerine tokluk hissi veren 2 adet yumurta yiyerek 500 kalori için bir adım daha atmış olursunuz, haftada bir gün kendinizi ödüllendirerek rüyalarınıza giren nutellalı ekmeği veya sucuklu yumurtayı yiyebilirsiniz.

Oturmak Yok

Ofiste saatlerce oturduğunuz yerden kalkmıyorsanız, ev işleri için temizlikçinin gelmesini bekliyorsanız ve kısa mesafeler için arabaya biniyorsanız kilo almanız kaçınılmaz! Ofis koltuğunuzdan kalkıp esneme hareketleri yapabilir, yürüyebilir, kahve molasında ayakta sohbet edebilir ve çıkarken asansörü değil merdivenleri kullanarak gün içerisinde en az 500 kalori yakabilirsiniz.

Dyt. Gizem Şeber

MERHABA DOKTOR HANIM BEN İSTANBUL BEYOĞLUNDA YAŞIYORUM,30 YAŞINDAYIM BOYUM 170 KİLOM 70,ASLINDA KİLOLU DEĞİLİM VE GÖRÜNTÜM GAYET DÜZGÜN,KASLI VE SPORT... devamı