Yoganın Faydaları Nelerdir?

Yoga hem fiziksel hem de psikolojik olarak faydalar sağlayan etkili bir egzersiz yöntemidir. Farklı uygulamalarıyla zihinde ve bedendeki etkileri değişen yoganın temel faydalarını sizler için araştırdık. Eğer yaşamınızın kontrolden çıktığını düşünüyorsanız ve kendinizi bir kaosun içindeymiş gibi hissediyorsanız hem pratik hem de oldukça kolay olan yogaya başlamanızda fayda var.

İşte yoganın zihninizde ve bedeninizde hissedeceğiniz faydaları;

Kilo Kaybı

Düzenli olarak yapıldığı takdirde kilo kaybını sağlayan yoga kan basıncını ve şekeri arttıran kortizol seviyesini düzenler. 

Gücü Arttırır

Hemen hemen tüm kasların kullanılmasını sağlayan yoga pozisyonlarını düzenli olarak yaptığınız takdirde direnciniz artar ve kaslarınız kuvvetlenir.

Derin Nefes

Nefes almanın önemini öğreten yoga seansları sizlere nefes nasıl alınır gösterecektir. Ciğerlerin yavaş yavaş bol oksijenle dolmasını sağlayan nefes egzersizleri rahatlamanızı sağlayacaktır.

Ağrıyı Azaltır

Düzenli yoga yapanların vücut ağrılarından da kurtuldukları kanıtlanmıştır. Hem bedeni hem zihni rahatlatan egzersizleriyle yoga eğer kronik ağrılarınız varsa ideal bir egzersizdir.

Esneklik

Diğer egzersiz yöntemlerine kıyasla vücudun esnekliğini arttırmaya büyük ölçüde katkı sağlayan yoga pozisyonları kaslarınızın uzamasına yardımcı olur.

İç Huzur

Eğer zihninizde bir kaos olduğunu düşünüyor ve sizi rahatsız eden olumsuz düşünceleri savurmak istiyorsanız iç huzura erişmenizi sağlayacak en etkili yöntem yogadır.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam koly gelsin sperm kanali tikanikliginda kullanabilcegim ilac veya ilaclar nelerdir ilacla cozumu var midir... devamı