Sık sık saçınızı nasıl daha hızlı uzatacağınızı merak eder misiniz? Saçınızın uzaması çok zaman mı alıyor? İş bukleleri uzatmaya geldiğinde çoğunlukla sabırsızlanan yalnız siz değilsiniz. Bu yüzden saçınızın her ay yaklaşık 1,5 cm uzadığını bilin. Bu konuda düşündüğünüzde bu, yeterli değildir, özellikle en son saç stillerini denemeye acele ediyorsanız. Ama endişelenmeyin, çünkü saçınızı daha hızlı uzatmanın bir çok yolu var.

 

Çoğu insan en moda saç değişiklikleri ve stillerini konu yapan moda dergilerini okumayı ve websitelerini ziyaret etmeyi sever. Saçı daha hızlı uzatmanın cevaplarını sürekli bilmeyi önceliğiniz haline getirdiyseniz siz de onlardan birisiniz.

 

Saçınızı nasıl daha hızlı uzatacağınızın cevaplarını bilmek 1, 2, 3 diye saymak kadar kolaydır. Saçınızı nasıl daha hızlı uzatacağınıza dair ipuçları özellikle internette kolayca bulunabilir.

 

Neyin ne olduğunu seçmenize yardımcı olmak için aşağıda saçınızı daha hızlı uzatacak 5 yol verilmiştir:

 

1. Ona cildinize baktığınız gibi bakın

 

İnsanların ciltlerine nasıl fazladan özen gösterdiklerini fark ettiniz mi? İşte saçlarına da aynısını yapmalılar. Ona hak ettiği muameleyi yapın. Her şampuandan sonra onu kondisyonlamalı ve banyo yaparken kafa derinize masaj yapmalısınız. Saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak da saçınızı nasıl daha hızlı uzatacağınıza dair pratik bir tekniktir.

 

2. Ona ihtiyaç duyduğu besleyici maddeleri sağlayın

 

Protein ve E vitamini, meyve, sebze ve et yemek saçınızı hızlı uzatmanın etkili yollarından birisidir. En çok meyvelerde, sebzelerde ve balıkta bulunan bu besleyici maddeler saçınızın daha hızlı uzamak için ihtiyaç duyduğu şeylerdir.

 

3. Suya yüklenin

 

Günde en az 10 bardak su içmek saçınızın susuz kalmamasına yardım edebilir. Bu, saçınızın doğal nemini ve parlaklığını korumanın kesinlikle iyi bir yoludur. Diğer yandan saçınızı ve kafa derinizi kurutan kafeinli ve alkollü içeceklerden sakının.

 

4. Saçınızı uçlarından aldırın

 

Şaşırdınız mı? Başkalarının inandığının tersine saçınızı en az altı haftada bir uçlarından aldırmak onu kısaltmayacaktır. Saçınızı daha hızlı uzatmanın bu özel yolu sık sık insanların aklında şüphe uyandırır ama gerçekten saçınız için en iyisidir. Kuaförünüzden kırık ve kırılgan uçları engellemek veya bunlardan kurtulmak için uçlarından biraz kırpmasını isteyin.

 

5. Hafif saç ürünleri kullanın

 

Saçınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız aklınızda tutmanız gereken diğer bir şey de bukleleriniz için doğru ürünleri kullanmaktır. Şampuanınızın, kondisyonlayıcınızın ve sık kullandığınız diğer saç ürünlerinin içeriklerine bakın. Saçınız ve kafa deriniz için çok zararlı kimyasallar içermediklerinden emin olun.

 

Saçınızı hızlı uzatmanın zor olduğunu kim söylediyse açıkçası yanılmış. Bunu yapmak, özellikle saçınızı nasıl hızlı uzatacağınıza dair farklı ipuçlarına bağlı kalırsanız oldukça kolay.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı