Günümüzde hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran akıllı telefonlar ve uygulamalar şimdi de kısa sürede sağlıklı kilo vermenizi sağlayacak formüller için geliştirilmeye başlandı. Kalıplaşmış diyet formüllerini kağıda yazıp buzdolabınızın kapağına yapıştırmak artık o kadar da etkili değil.

Nerden mi biliyoruz, Leeds Üniversitesi’nin yapmış olduğu araştırmaya göre akıllı telefonlardaki diyet programlarını kullanan insanlar kağıt üzerindeki diyetleri tercih edenlere oranla daha hızlı kilo veriyor. Araştırmacıların incelediği gruplarda akıllı telefonlardaki uygulamaların 1 hafta içerisinde vücudun gelişim ve değişim sürecinden haberdar edip yönlendiriyor olması motivasyonu ve farkındalığı arttırdığını bunun da kilo verme sürecinin diğer gruplara oranla daha hızlı olmasını sağladığını gözlemlemiş.

Aynı zamanda vücudun güncel değerlerine erişim hızlı olduğu için de oldukça pratik. Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen akıllı telefonların misyonu her geçen gün biraz daha farklılaşıyor ve gelişiyor, bu devinimsel süreç de geleneksel formülleri bir kenara bırakıp teknolojiden faydalanarak yaşamanın çok daha kolay olduğunu kanıtlıyor.

Dr. Ebru ULU

kliniğinize gelmek istiyorum iletişim için bir telefon numarası verir misiniz?... devamı