Nedir

Fast Food Diyeti De Ne Ki?

Eğer bir fast food restoranında çabucak bir şeyler yemeyi seviyorsanız ve kolayca kilo vermenin yollarını arıyorsanız, Fast Food Diyeti size göre olabilir.

Bu size kandırmaca gibi gelebilir ama düzenli egzersiz ve dikkatli menü seçimi yaparsanız, Fast Food Diyeti ile kolaycı kilo verebilirsiniz.

Aslında, Fast Food Diyeti hemen hemen her büyük fast food restoranının menüsünde bulunan kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ya da aperatiflerden sağlıklı seçimler yapmak için altı haftalık bir rehberdir.

Bu meşgul anneler, otomobil bağımlıları ve fast food tadını ve kolaylığını seven ama sağlıklı beslenmek ya da kilo vermeye niyetli herkes için saçma olmayan bir yaklaşımdır

İnsanlar fast food sever çünkü tadı güzeldir ve uygun fiyatlıdır ve uzmanların ne dediği önemli değildir, onlar orada yemeye devam edeceklerdir. Peki sağlıklı gıda seçimleri yapmak neden çözüm olmaz?  İnsanın gıda seçiminde bilgi edinmesi sağlığın iyileşmesi ve kilo verme yönünde doğru bir adımdır.

Ne Yiyebilirsiniz

Fast Food Diyeti: Ne Yiyebilirsiniz?

Kilo verme gayretinde olanlar Fast Food Diyetinde, ızgara tavuklu sandviç, kırmızı biber, kumpir, kremalı meyve tatlıları ve  hatta küçük hamburgerlerin tadını çıkarabilirler. Bir dakika, kızarmış patates ya da yüksek fruktozlu mısır şurubu ile tatlandırılmış sodayı planın bir parçası sanmayın. Aslında Fast Food Diyeti programını takip ediyorsanız, sağlıksız trans yağlar almazsınız. Kızarmış yiyecekler de yasaktır. Ya da onları özlüyor olamazsınız.

En sevdiğiniz fast food yiyeceklerde sağlıklı değişikliklerle başlıca fast food restaurantlarında yağ ve kalori azaltarak hala bir diyetin tadını çıkarmak için basit ipuçları

Örneğin, 130 kalorilik bir tasarruf için ranch sos yerine sirke, yağ, baharat ve bitki karışımı sosları seçin.(daha az sos kullanın daha çok kaloriden tasarruf edin) tatlı soda yerine limonlu klasik soda sipariş edin 310 kaloriden kurtulun. Mayonez ve özel sosları unutun sandviç başına 170 kalori tasarruf edin.

Fast Food Diyeti, aynı zamanda otomobilinden çıkmak istemeyenlerden ziyade evde yemek yiyen meşgul ebeveynleri de harekete geçirecek, 15 dakika ya da daha kısa sürede hazırlanabilen besleyici öğünler için bazı basit yemek tarifleri de içerir.

Nasıl Çalışır

Fast Food Diyeti: Nasıl Çalışır?

Fast Food Diyeti aşağıda önerilen yiyecek ve içeceklerin seçimi(toplamı günlük 1.500 kalori)  ve günlük 1,5 km yürüyüş kadar basit bir programdır.

1,5 km yürümek ve alınan yiyecek miktarından günlük 250 kalori kesmenin sonucu günlük 500 kalori eksiltmek ya da haftada yaklaşık 450 gram kilo vermektir

Eğer programı tutarlı bir şekilde takip ederseniz, yılda yaklaşık 23 kiloyu ortadan kaldırabileceksiniz.

Ve aç olmayacaksınız. Akıllı seçimlerle,  kek yiyerek de diyet yapılabilir

Mayonezsiz marul ve domatesle bezenmiş tam tahıl ekmekli bir ızgara tavuk sandviç, işte süper hamburger yerine daha az kalorili doyurucu bir sandviçiniz var.

Uzman Görüşü

Fast Food Diyeti: Uzmanların görüşü ne?

Bir diyette fast foodun yasak olduğu asla söylenmez çünkü eğer çok seçici ve porsiyonlarınızda dikkatliyseniz, bu restoranların yiyecekleri kilo vermeye uygun olabilir.

Fast Food Diyeti programı gerçekçidir çünkü pek çok insanın yemek hazırlamak için vakti yoktur. Aynı zamanda düzenli fiziksel aktivite, kilo verme bulmacasının vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bununla birlikte, bu başlık biraz yanıltıcı çünkü bu program tüm fast foodları içermiyor ve bazı insanlara istedikleri herşeyi yemeye devam edebileceklerini düşündürtebilir.

Tüm öğünlerinizi fast food restoranlarında yediğinizde beslenme uzmanlarının tavsiyelerine uymanın zor olduğu bir gerçektir.

Bu yüzden Fast Food Diyeti fast food restoranında yemek yerken daima daha çok meyve, sebze, salata ve tam tahıl amacıyla en iyi seçimleri yapma rehberi gibidir. Ve haftada bir kaç kez evde yapılmış yiyecekler de dahil günlük ihtiyacınız olan besinlerin tümünü aldığınızdan emin olmak içindir.

Evde yemek hazırladığınızda, yemeğinizin içinde neler olduğunu kesinlikle bilirsiniz, kalori ve yağı kontrol edebilirsiniz ve meyveleri, sebzeleri arttırabilir, lifli ve tam tahıllı gıdaları kolaylıkla daha çok ekleyebilirsiniz.

Uzmanlar da diyet yapanlara şekerli içecekleri kesmenin denklemin önemli bir parçası olduğunu hatırlatırlar.

Şekerli içecekler ve sodalarda çok fazla gereksiz kalori vardır, tek başına bu içecekler kesilirse kolayca kalori eksiltilebilir.

Öneriler

Fast Food Diyeti: Yiyecek Hakkında Düşüncesi

En iyi sonuca ulaşmak için, Fast Food Diyeti programı kullanmak, fast food restoranında en iyi seçimi yapmak ve evde sağlıklı öğünlerle tamamlamaktır.

Herhangi bir diyetin işler olmasının sırrı ona sadık kalmak ve kaybedilmiş kiloları geri aldıracak tehlikelere atılmamaktır.

Biraz teşviğe mi ihtiyaç var? Aklınızda olsun, kendini daha iyi hissetmek sadece kilo vermekle olmayacaktır, bundan daha da önemlisi, kalp damar hastalıkları, tip2 diyabet, kanser türleri ve diğer kronik hastalıkların riskini azaltarak sağlığınızı koruyabilmektir.

Dyt. SAMET YAĞLI

merhaba samet bey,ben 22 yaşındaym ve 10 kilo fazlam var defalarca diyete başladım ama fazla dayanamadım ve bıraktım,diyet yaptığım günlerde devamlı b... devamı