Sinir hücrelerinin ölümü yavaş yavaş ve zamanla gerçekleştiği için Alzheimer belirtilerini fark etmek zaman alabilir. Genel olarak Alzheimer hastaları hafıza, düşünme ve yargılama gibi konularda zorluk çeker.
Zayıf Hafıza
Kişi hatırlamakta ve yeni şeyler öğrenmekte zorlanır ve hastalık ilerledikçe kişisel bilgilerini unutur; doğum yerini, aile üyelerini, mesleğini, arkadaşlarını unutur.
Yer/Yön Kaybı
Alzheimer hastaları yer yön bulmakta zorlanırlar ve kendi başlarına dışarı çıktıklarında kaybolabilir. Zaman kavramı bulanıklaşır hangi gün ve yılda olduklarını hatırlamayabilir, geldiği yere neden, nasıl ve hangi amaçla geldiğini unutabileceği için günlük yaşamı oldukça kısıtlar.
Kaybetmek 
Kaybetmek Alzheimer hastalarında en sık rastlanan belirtilerdendir. Günlük kullanılan temel eşyaları kaybedip veya tuhaf yerlere koyup bulmakta zorluk çekebilirler.
Muhakeme Yoksunluğu
Alzheimer hastaları soğuk bir günde ayakkabısız çıkabilirler bu duruma üşüyeceğini ve ayakkabısız sokağa çıkılmaması gerektiğini idrak edemezler. 
Davranışsal Değişim
Alzheimer hastalığında kişi daha saldırgan, huzursuz, memnuniyetsiz ve paranoyak davranabilirler. 

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam koly gelsin sperm kanali tikanikliginda kullanabilcegim ilac veya ilaclar nelerdir ilacla cozumu var midir... devamı