Vajinanın kendisi asla bir penise uyum sağlayamayacak kadar küçük olamaz. Unutmayın, duvarları ondan tam boy bir bebeğin geçmesine izin verecek kadar esnektir. Ama partneriniz penisini yerleştirdiğinde girişi kasılıyorsa cinsel ilişki için çok küçük olabilir. Bu duruma vajinismus adı verilir.

Vajinismusu olan bazı kadınlar tamponu sorunsuz yerleştirebilir ama bazı kadınlar bir şey (tampon, parmak, penis) yerleştirmenin kasları sıkıştırdığını keşfederler. Vajinismus olan kadınlar rahim ağzı simirinden genelde kaçınır çünkü ağrılı veya imkansız olduğunu düşünürler.

Çok nadiren penis vajinaya giremez çünkü himen (vajinanın girişindeki zar) tuhaf biçimde serttir ama bu çok nadirdir.

Kadın nasıl hisseder

Vajinismus çok acı verici bir durumdur. Partneriniz içeri girmeye çabalarsa acı verici olabilir ve bunu yapabileceğinden dolayı temkinli davranabilirsiniz. Öfke, suçluluk ve yetersizlik hissedebilirsiniz, partnerinizin sizi terk edeceğinden korkabilirsiniz. Bazı kadınlar, cinsel ilişkiyle devam eder diye fiziksel temastan bile kaçınır.

Partner nasıl hisseder

Partnerler genelde şaşırır ve endişelenir. Partneriniz size acı verdiği düşüncesinden nefret edebilir. Cinsel tekniğinin yanlış olduğunu düşünebilir.

İLGİLİ MAKALE

Vajina Estetiği

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

24 yaşında bekar bir kızım.3 veya 4 günden beridir iç camasirimda şu gibi sıvı oluyor.ben iç çamaşırım geldiğinde anlıyorum idrar kaçırıyorum sanki am... devamı