Nedir

Cilt bakımına yönelik sayısız seçenek bulunsa da evde yapılan maskeler mevcut diğer cilt bakımı seçenekleri ile karşılaştırıldığında çok daha etkili sonuçlar yaratabilir.

Cilt bakımı ve yumuşaklık ile sağlığının korunması için illa ki pahalı uygulamalar gerekmez.

Aslına bakarsanız, cildinizin ihtiyacı olan her bir şeyi hatta her şeyi kendi mutfağınızda bulabilirsiniz.

Açıkçası, piyasada satılan çoğu cilt bakımı ürünü doğal maddeler barındırıyor. Dolayısıyla bu cilt bakımı ürünlerini kullanarak da cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Ancak gerçekten masraflardan kısmak istiyor ve bu maddelerin barındırdığı saflıktan yararlanmayı arzuluyorsanız, sağlıkla ışıldayan bir cilt için aşağıdaki ev yapımı cilt maskesi tariflerini deneyin.

Düzeltici

Düzeltici Ev Yapımı Meyve Maskesi!

Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, meyveler tıpkı cilde daha yararlı iyi bir yumuşatıcı olma rolünü üstlenerek cildinize türlü faydalar sağlar. Bahsettiğimiz meyvelerle yapılan basit bir ev yapımı cilt bakımı tarifi. Cildinizi daha iyi bir konuma getirebilmek için bunu cilt bakımı işleminiz esnasında bir kez uygulayın.

Birer avokado ve muzun yarısını alın. Sonra bu iki meyveyi birlikte ezip karışıma çok az zeytinyağı ekleyin. Zeytinyağı her zaman daha iyi bir yumuşaklık elde edilmesini sağlar ve cildi nemlendirir. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile iyice durulayın.

Hassas Ciltlere

Hassas Ciltlere Özel Ev Yapımı Cilt Bakımı!

Hassas bir cilde sahipseniz, o zaman cildiniz için doğal, ev yapımı bakım teknikleri seçmeniz daha iyi olur. Hassas ciltlere uygun harika bir temizleyici yapmanın en kolay yollarından biri karşınızda. Hassas cilt bakımı işlemleriniz arasında bu basit tekniği de deneyin.

Yeteri miktarda yulaf ezmesi hazırlayıp yoğurt ekleyin. Katı bir kıvam için iyice karıştırın. Şimdi, bu karışımı yüzünüze sürüp birkaç dakika sonra iyice durulayın. Hassas ciltlerde olumlu sonuçlar gösterecek diğer malzemelerin arasında badem, yeşil çay, öğütülmüş yulaf ve kremşanti sayılabilir.

Tüm malzemeleri karıştırıp içine bir damla kuru gül yağı ekleyebilirsiniz. Bu karışım hassas cildinizde doğal bir temizleyici kadar etkili olacaktır.

Yağlı Ciltlere

Yağlı Ciltlere Özel Ev Yapımı Yüz Temizleyicisi!

Limon suyu, yağlı ciltlerin temizliğinde kullanılan en iyi malzemelerden biridir. Limon suyunun temizleyici etkisine ulaşmak için ölü deriden arındırmaya yardımcı yulaf ya da yağsız süt tozu gibi malzemelerle karıştırabilirsiniz. Yoğurt gibi kremsi kıvamdaki bir takım başka malzemeler de yağlı ciltlere fayda sağlar.

Cildinizde etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacak harika ev yapımı cilt bakımı tarifleri mevcuttur. Dolayısıyla, düzenli cilt bakımınız için para harcamadan önce bu tarifleri bir deneyin. Tatmin edici sonuçlar elde etmezseniz, o zaman diğer seçeneklere yönelin.

Bu tekniklerden de herhangi bir netice alamazsanız, bir cilt bakımı uzmanından daha iyi öneriler edinin. Ve sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak için düzenli bakımınızı daha ileri bir düzeye ilerletin.

Dr. Emel GÖKMEN

kafam şişti çok ağırıyor hocam ne yapmalıyım 2 katan Düştüm kafam yerdeki kapıya çarptı ve cok ciddi bir şekilde ağırıyor... devamı