Daha İyi Bir Seks Hayatı İçin Neler Yapmalı?

Düzenli bir cinsel yaşam kalp rahatsızlıklarını önler, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan basıncını düşürür, libidoyu arttırır, kilo verdirir, gençleştirir ve mutlu eder. Tüm bu faydaları göz önünde bulundurulduğunda seks konusunda bilgili olmak ve bilinçli hareket etmek oldukça önemli. Peki, siz ve partneriniz bu konuda birbirinizi ne kadar tatmin ediyorsunuz veya daha iyi olması için neler yapmanız gerekiyor biliyor musunuz?

Orgazm Zihinde Başlar

Seks öncesi partnerinizi baştan çıkartacak bir cümle, bir hareket veya seksi bir kostümle henüz yatağa girmeden onu tahrik etmeye başlayın. Unutmayın erkekler de kadınlar da bu tarz küçük oyunlardan büyük zevk alırlar.

Afrodizyak Etkili Yiyecekleri Deneyin

Eğer cinsel yaşamınızın eskisi gibi olmadığını düşünüyorsanız dürtülerinizi harekete geçirecek afrodizyak etkili yiyecekleri deneyin. Çilek, çikolata, fındık, karpuz çekirdeği, karides veya istiridye yiyerek partnerinizi hiç olmadığı kadar arzulayabilirsiniz.

Vajinal Kuruluğu Önleyin

Yapısal nedenler, yeterince uyarılmamak, hastalıklar veya menopoz gibi nedenlerle görülen vajinal kuruluk cinsel yaşamı büyük ölçüde olumsuz etkiler. Bu nedenle eğer vajinal kuruluk varsa bir jinekologla görüşmek veya seks esnasında kayganlaştırıcı kremler kullanmak faydalı olabilir.

Farklı Pozisyonlar Deneyin

Uzun süreli birlikteliklerde sık karşılaşan şikayetler arasında monotonlaşan seks hayatı vardır. Ancak bunu değiştirmek ve seks hayatınızı ilk günkü kadar heyecanlı ve tutkulu kalmasını sağlamak sizin elinizdedir. Daha önce denemediğiniz pozisyonlarda veya mekanlarda deneyerek ilişkinize renk katın.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

iyigünler kaan bey benim cinsel isteksizlik problemim var fakat biraz karışık. şöyleki mastırbasyon yaparken hiçbir sorunum yok fakat iş kız arkadaşım... devamı