Hayat nasıl yaşanmalı sorusu her insanın kafasını meşgul eden bir konudur. Alternatif yaşam örnekleri ile kendimize özgün bir hayat tarzı benimserken bazı etmenler yola çıktığımız felsefeyi devam ettirmeyi zorlaştırır.Bu etmenler çoğunlukla para kazanma hırsına dayalı olarak ortaya çıkar.Fakat pozitif bir hayat için gerekli olan nasıl veya ne kadar para kazanıldığı değildir aksine bir insanın öncelik sıralamasının kendini tanımak, geliştirmek ve kabul etmekten oluşması gerekir.Eğer siz de daha pozitif bir hayat yaşama arzusu güdüyorsanız, önerilerimizi dikkate alın;

Kendinizi Affedin
Pozitif bir hayatı benimsemek istiyorsanız öncelikle kendinizi affetmeniz gerekmektedir. Bunun anlamı yaptığınız hatalar sonucunda yaşadığınız pişmanlık hissini yok etmektir. Pişmanlık geçmişe takılı kalmanıza neden olur ve geleceğinizi şekillendirecek olan bugünü yaşamanıza engel olur. Bu nedenle nasıl ve neden sorularını bir kenara bırakın ve kendinize bir daha o hataları tekrarlamamak adına söz verin.

Kendinizle Başlayın
Pozitif düşünce zihinde başlar ve tüm vücudunuza zihninizden yayılır. İşte bu yüzden öncelikle kendinizle ilgili olumsuz cümleleri bir kenara bırakın ve beğendiğiniz özelliklerinizi kendinize her gün hatırlatın. 

Bağlantıyı Kesin
Gündelik hayat internetsiz yaşanamaz duruma geldiği için insanlar doğadan uzaklaşıp kendilerini bilgisayar, telefon ve televizyon gibi sanal dünyaların içine hapsediyorlar. Ancak böyle bir hayat insanlara negatif enerji yükler ve mutsuz olmak kaçınılmaz hale gelir. Bu yüzden kapatın telefonunuzu, bilgisayarınızı veya televizyonunuzu kısa bir yürüyüşe çıkın. Derin nefes alın ve bırakın doğa zihninizi tüm olumsuz düşüncelerden arındırsın.

Okuyun
Kişisel gelişim kitaplarının etkisine ne kadar inanıyorsunuz bilemeyiz ancak bu alanda uzmanlaşmış insanların yazdığı kitapları, öz yaşam öykülerini veya hayat dersi çıkarabileceğiniz romanları okumak için kendinize vakit yaratın. Kitap okumak hem zihninizi dinlendirir hem de çeşitli konularda farklı bakış açıları kazanmanızı sağlar.

Ailenizle Daha Çok Görüşün
Koşulsuz sevgiyle kuşatılacağınız huzurlu bir ortam tüm sıkıntılarınızı sizlere unutturabilir bu nedenle ailenizle görüşme sıklığınızı arttırmanızda fayda vardır. Onlara ne kadar değer verdiğinizi ve sevdiğinizi hissettirin, bu enerji yoğunluğu size de iyi gelecektir.


Müzik Dinleyin
Müzik dinlemek sizi bulunduğunuz durumdan, ortamdan ve ruh halinden çıkarabilme gücüne sahiptir. Eğer hayatınızda müzik yoksa daha depresif bir ruh haline sahip olmanız hiç şaşırtıcı değildir. Sizi mutlu eden şarkıların bir listesini yapın ve telefonunuza yükleyin. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz zamanlarda takın kulaklıklarınızı ve bırakın müzik sizi beslesin.

Yoga Yapın
Yoga meditatif bir uygulamadır yani tamamen özünde arındırma, rahatlatma ve farkındalık yaratma gibi misyonlar barındırır. Bu nedenle eğer zihninizdeki kaos sizi rahatsız ediyorsa kendinizi yoga uygulamalarına teslim edin. Kısa bir süre içerisinde değişimi hissedeceksiniz. 

Beslenmenize Dikkat Edin
İşlenmiş yağlı, şekerli ve yapay gıdalar ruh halinizi de etkiler. Bu nedenle beslenirken de doğadan uzaklaşmayın, doğal ve organik ürünleri tercih ederek sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Gün Doğumuyla Uyanın
Güne erken başlamak sizlere vaktin ne kadar kıymetli olduğu hissettirir. Güneşin doğuşunu seyretmek doğaya daha da yakınlaşmanıza sebep olur bu nedenle alarmı kurun ve güneşi selamlayarak güne başlayın.


Eğlenin
Eğlenmek demek sadece dans etmek demek değildir. Hayatın her anında eğlenebileceğiniz bir aktivite yaratmak sizi daha pozitif bir insan yapacaktır.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Anti sperm antikor(asa) tetkik sonucum pozitif cıktı bulundugum ilde üroloji doktorları bi tedavi başlayamadı.ne gibi öneride bulunursunuz... devamı