Kadınların saç modelleri, dönem dönem ciddi değişiklikler göstermiştir. Bu modern dünyada, moda söz konusu olduğunda birçok kişi en iyisini ister.

Saç modelleri, nesiller boyunca değişmiş ve kadınların şık görünmesini sağlamıştır. Gidilecek yere göre farklılıklar gösterir.

Eğer çağdaş bir kadınsanız, kendi tarzınıza ve kişiliğinize uygun modern bir saç stili arıyorsanız, aşağıdaki saç stillerine göz atın. Bunlar, saçınız için mükemmel bir model bulmanıza yardımcı olabilir.

Her duruma uygun saç modeli

İlk olarak, basit bir atkuyruğu yapın. Bu, mükemmel bir saç stili elde etmek için son derece kolaydır. Ama atkuyruğunun yüksekte olmasına dikkat edin. Daha sonra bunu biraz gevşetin, böylece biraz aşağıya doğru sarkacaktır.

Tepeden başlayarak ensenize kadar parmaklarınızla saçlarınızı ayırmaya çalışın. Daha sonra başparmaklarınızı enseden yukarı doğru hareket ettirin. Bir saniye için başınızı aşağı doğru sarkıtarak atkuyruğunun ensenizin üzerine doğru gelmesini sağlayın.

Daha sonra başparmaklarınızı atkuyruğunun dibine geçirerek hafifçe ensenize doğru yukarı itin. Saçınızda bir halka oluşturduktan sonra, saçınızı elinizle tutup hafifçe çekin. Hoş bir görünüm elde etmek için saçınızı atkuyruğunun hemen yukarısından dikkatlice tarayın.

Orta boy saçlar için modern saç stili

Eğersaçınız orta boydaysa, tüm modern saç stillerini denemek için mükemmel bir fırsata sahipsiniz. Orta boyda bir saç için dalgalı, kat kat kesilmiş bir saç modeli uygundur. Bu size büyüleyici bir görünüm verebilir.

Saçınız orta boy ise normal katlı kesimi ve örgüleri de deneyebilirsiniz. Eğer alnınız yüksek ise kakül kullanabilirsiniz.

Kısa ve şirin saç modeli

Yaz sezonunda şık bir kısa saç kesimi deneyebilirsiniz. Kısa saçlar tüm iş kadınlarına saygın ve zarif bir görünüm verebilir. Bu modelleri eğlence olsun diye de deneyebilirsiniz.

Günlük saçlar için katlar, dalgalar ya da bukleler tercih etmeye çalışın. İş kadını görüntüsü elde etmek için ise küt kesimleri ya da usturayla kesilmiş modelleri tercih edin.

Bunlar kadınlar için bazı moda saç stilleridir.Eğersaçınız için yeni bir görünüm istiyorsanız, bunlardan herhangi birini deneyin ya da daha modern kesimleri tercih edin.

Zevkinize ve kişiliğinize uygun bir saç stili seçerken deneyimli bir saç uzmanının görüşlerini almaya çalışın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı