Bir erkek ne kadar sert görünmeye çalışırsa çalışsın, cildini şımartacak bir bakım yapmayı en azından ara sıra denemelidir. Yüz maskeleri sadece kadınların tekelinde değildir ve bütün erkekler bir yüz masajı veya yüz maskesini tecrübe etmelidir.

Yeni akımlar erkekleri damatvari bir görünüme çağırıyor ve filmlerde izlediğimiz dağınık saçlı salaş bir görünüm ve tıraşsız bir suratın bile ardında bir güzelleştirme bakımı yatmaktadır.

Yüz maskeleri, erkeklerin yüzünün daha pürüzsüz görünmesini, gözeneklerinin temizlenmesini sağlayarak daha iyi bir görünüm kazandırır.

Kuru bir cilde sahipseniz yüz maskenizin süt ve bal içerikli olması, yağlı ise de, kil içerikli bir maske doğru bir tercih olacaktır.

Erkeklerin çoğu tıraş nedeniyle ciltlerinin tahriş olmasından şikayet ederler. Haftada bir uygulayacağınız yeşil çay içerikli bir maskeyi alışkanlık haline getirirseniz, hassas cildinizin nasıl aşınmadan korunduğunu görüp sevineceksiniz.

Bir yüz saunası seansı ile kendinizi şımartın ve sadece doğal ürünler kullandığınızdan emin olun. Bir babaysanız, oğlunuzun da genç yaştan itibaren aynı şeyi uygulamasını teşvik edin. Sivilce ve daha pek çok cilt problemi bu yolla kolayca engellenebilir.

İLGİLİ MAKALE

Erkekler Neden Aldatır?

Uzm. Dr. Ahmet Sümen

hocam bayanlar gibi kıvırtarak yürüyorum.ben normal erkekler gibi yürümek istiyorum.lütfen yardım edin.... devamı