Dış görünüşünden mutsuz olan kişiler estetik operasyonlarla mutluluğu yakalıyor. Kısa zamanda uzun vadeli sonuçlar veren estetik operasyonlar psikolojiyi düzeltmeye yetiyor. Estetik Plastik ve Rekonstruktif Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, estetik müdahalelerin hayata kalıcı mutluluk getirdiğine değiniyor.

 Güzelleşmenin anahtarı olarak görülmeye başlanan estetik müdahaleler, dış görünüşün yanı sıra psikolojileri de etkiliyor. Op. Dr. Alper Tuncel, yapılan estetik operasyonlarla kişilerin kendilerine olan özgüvenlerinin arttığını ve kendilerini mutlu hissetmeye başladıklarını ifade ediyor.

Mutluluğun Anahtarı Estetik Operasyon

 Daha önceleri insanlar psikolojileri bozuk olduğunda kendilerini mutlu etmek için alışverişe, kuaföre, tatile ya da spora giderek farklı aktiviteler gerçekleştirirken, artık kalıcı mutluluklar arıyorlar. Teknolojinin hızla gelişmesiyle estetik operasyonların kısa zamanda uzun vadeli kalıcı sonuçlar vermesi insanları mutlu etmeye yetiyor. Op. Dr. Tuncel, "Estetik operasyon sonrasında kendilerine özgüveni artan kişiler, önceden yapmaktan çekindikleri pek çok şeyi yapıyorlar. Burun estetiği yaptıranların daha çok fotoğraf çektirdiğini, göğüs estetiği yaptıranların dekolte kıyafetler giydiklerini, basen ve bacak operasyonu geçirenlerin dar ve kısa elbiseler tercih ettiklerini böylelikle kendilerini daha iyi hissediyor, dışa dönük sosyal ilişkilerinde daha aktif hale geliyorlar ”diyor.

Operasyon Sırasında Psikolojik Destek

Günümüzde; elektronik cihazlarla aynı ortamda çalışmak, stres ve yaşam şartları erken yaşlanmaya ve deformasyona neden oluyor. Op. Dr. Alper Tuncel, bu durumun kişilerin psikolojisini etkilediğini ve estetik operasyonları takıntı derecesine kadar getirdiklerini ifade ediyor.

Tuncel, "Estetik öncesi hastalarımızla yaptığımız sohbet esnasında operasyon isteğinin sağlık sorunundan mı yoksa kendinde bulduğu kusurdan dolayı mı olduğunu anlıyoruz. Genel anestezi gerektirmeyen estetik operasyonlar sırasında sohbet etme şansımız da olabiliyor, hastaların sorunlarını dinliyor, onların bir nevi pisikoloğu oluyoruz. Hastanın estetik operasyon sonrasında kendini iyi hissetmesi ve memnuniyeti için kişileri analiz etmek, ne istediğini anlamak ve doğru planlama yapmak şart. Kişiye; estetikle kişiliğin değil, dış görüntünün değişeceğini ve bu değişim ile kendilerini iyi hissetmenin hazzını duyacaklarını belirtiyoruz” diyor.

Op. Dr. Mircan MİROĞLU

Burnumda kırık var estetik dediler estetik fiyatları nedir randevu alabilirmiyiz... devamı