Kadınları güzel kılan tüm detaylara yönelik çeşitli rivayetler belki de asırlardır beri devam etmektedir. Ancak bu söylemlerin sadece bazıları yapılan araştırmalarca desteklenmiştir, işte sizler için derlediğimiz güzellik üzerine söylenen rivayetlerden doğru olanları;

Gözü Ovalamak Kırışıklıklara Neden Olur
Yapılan araştırmalara göre bu rivayet tam anlamıyla doğru bir tespit. Yüz bölgesindeki en hassas ve ince deri göz çevresindedir, bu bölgeyi elinizde ovalamak kısa sürede kırışıklık oluşumuna sebebiyet verir.

Sıkı Topuz ve At Kuyruğu Saçları Döker
Saç tellerini tokayla sıkıştırarak topuz yapmak veya at kuyruğu şekli vermek saçlarınızın zamanla dökülmesine sebep olur. Bunun sebebi her topladığınızda saç derinizin ve saç tellerinizin zarar görmesidir.

Yağlı Yiyecekler Sivilce Yapar
Her ne kadar yiyeceklerin etkisi henüz kanıtlanmamış olsa da aşırı yağlı yiyecekler ve fast- food gıdalar tüketmek akne problemlerini tetikliyor ve eğer akne problemleriniz varsa daha kötü bir seviyeye gelmesine neden olabiliyor. Bu nedenle cilt sağlığınız için özellikle içeriğinde su oranı yüksek, vitamin ve mineral kaynağı olan sebze ve meyveleri tercih etmenizde fayda vardır.

Parfüm Şişeleri Serin Yerleri Sever
Farklı kokuları sürmeyi seviyor ve bu yüzden tek bir markaya bağlı kalmıyorsanız sizin de muhafaza etmeniz gereken birden fazla parfüm var demektir. Ancak özellikle yaz aylarında parfümlerin içeriğinde bulunan bitkisel yağlar ve kimyasallar çözülebilir bu yüzden parfüm şişelerinizi mümkün olduğunca serin yerlerde tutmaya özen gösterin. Buzdolabı iyi bir fikir olabilir!

Dudak Nemlendiricileri Bağımlılık Yapabilir
Eğer sürmeden yapamıyorsanız yalnız değilsiniz! Yapılan araştırmalara göre en kolay kuruyan bölgelerden biri olan dudaklar kısa sürede kullanılan nemlendiricilere bağlı hale geliyor. Özellikle meyve aromalı olanlar hem nemlendirici etkisi hem de kokusu sayesinde oldukça tercih ediliyorlar.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Merhabalar.Ben 26 yaşındayım.Sünnet olmadım.Sünnet olmak istiyorum ancak peniste eğrilik var aşırı olmasada.Ayrıca dahada önemlisi penis başının alt k... devamı