Sevgiye aç olanlara çikolata

Feniletilamin (PEA), aşık olduğumuzda beynimizin ürettiği kimyasaldır. “Çikolatakoliklik” sevgi, yakınlık ve aşk arayışının bir yoludur.

Antidepresan niyetine süt ürünleri

(Peynirde yüksek düzeylerde bulunan) tiramin bir uyarıcıdır. (Sütte bulunan) kolinin yatıştırıcı bir etkisi vardır. (Yine sütte büyük ölçüde bulunan) L-triptofan karbonhidratlarla birleştiğinde serotonin üretimini uyarır ve mutlu bir his yaratır. Bu birleşim dondurma, pizza, kremalı soslar ve bir sürü başka yaygın yiyecekte bulunur.

Stres için tuzlu atıştırmalıklar

Stresin yanı sıra kızgınlık ve kaygıya için de. Tuzlu yiyecekler istemek adrenalinle ilgili bir zayıflık işaretidir. Böbreküstü bezleriniz stres tepkinizi kontrol eder. Genelde tuzlu atıştırmalıklar çıtır çıtırdır. Bu çıtırtı çenenize stres için fiziksel bir çıkış verir. (Kişiler öfkelerini genelde çenelerini kenetleyerek tutarlar.)

Heyecan için baharat

Yiyeceklerinize baharat katmayı seviyorsanız hayatınızın geri kalanında da öyle olması muhtemel. Çıkmazda, sıkılmış veya genelde kayıtsız hissetmek vücudunuzun bu bastırılmışlığı baharatlı yiyeceklere arzuya dönüştürür. Heyecan, yenilik ve değişiklik arayışındaki kişiler baharatlı, çıtır veya ekşi yiyeceklere yönelir.

Huzur için ekmek, pirinç ve makarna

Huzur verici ve sakinleştirici. Genelde konuşmak için bir arkadaşa ve duygularınızı bir şekilde ifade etmeye ihtiyacınız olduğunda canınız ister.

Korku için yağlı

Bu istekler boş, yalnız hissetme, sorumluluk alma gerçeğinden korkmayı, temel olarak genelde korkudan korkmayı gösterir.

Dyt. MELTEM ŞENİZ TOKSOY

mrb hocam ben 178 cm boyundayım 85 kiloyum ve ne kadar uğraşssam kilo veremiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz hangi tür gıdaları tüketmeme... devamı