İç Güzellik Daha Mı Önemli?

İç Güzellik Daha Mı Önemli?

Bir insanın iç güzelliğinin dış benliğinden daha önemli olduğu klişe olabilir ama düşündüğünüzden daha doğrudur.

Gerçek şu ki kişinin fiziksel iyi sağlığı, dengeli bir beslenme ve yaşamdan memnuniyeti dışa yansıyıp güzel görünüme dönüşür. Bu yüzden gerçekten bu klişe düşündüğünüzden daha doğrudur çünkü vücut ve zihin birbirleriyle bağlantılıdır, biri diğerini yansıtır.

Yediklerinizin cildinize yansıdığı gerçeğini düşünün. Örneğin belirli yiyeceklerin döküntüleri tetiklediğini fark ettiniz mi? Her ne kadar çoğu uzman yedikleriniz ve sivilcelerin baş göstermesi arasında hiçbir bağlantı olmadığına bizi inandırsa da yiyeceklerin gerçekten de cilt üzerinde etkisinin olduğu gösterilmiştir.

Taze ve besleyici yiyecekler yemek kesinlikle cilde gerekli besleyici maddeleri verebilir, onu daha pürüzsüz yapar ve daha uzun zaman genç tutar. Sağlıksız trans yağların donuk, solgun görünen bir cilt yaratarak vücutta yangıya neden oldukları bilinir.

İyi zorlayıcı bir egzersizden sonra cildinizin ışıldar gibi göründüğünü fark ettiniz mi? Bu iki sebebe bağlıdır: Biri, terlemenin cildi toksinlerden ve diğer kirletici şeylerden arıtması; ikincisi, güç harcamanın kanı pompalaması, vücudunuzun dolaşımını iyileştirmesi ve cildinizin görünümünü güzelleştirmesidir.

Sağlıklı beslenmenin ve egzersiz yapmanın kişinin sağlığının korunması faydası vardır. Vücudun organları hastalıksız olur, bağışıklık enfeksiyonları def edecek kadar kuvvetlidir ve genel olarak vücut iyi çalışır durumdadır.

Bu, kaçınılmaz olarak sağlıklı görünen, lekesiz cilt, sağlık ve canlılıkla parlayan dolgun saçlar, parlak gözler olarak kendini gösterecektir. Şimdi iyi sağlığın eş anlamlısı olan iç güzelliğin dışarıya nasıl yansıdığını anlamak kolay.

Diyetisyenler, beslenme uzmanları ve güzellik uzmanları hepsi de hemfikir, vücuttaki sistemlerin en iyi şekilde çalışır tutmak ve onları susuz bırakmamak için yeterli su içmenin önemi. Bu yüzden suyun sağlığınızla görünüşünüz için iyi olması iç ve dış bağlantının bir başka örneği.

İç benliğinizin dışınıza yansımasının başka bir yolu da var: Yaşamdan memnun ve yaşamın size getirdiği her şeyle uğraşmak için başa çıkma mekanizmaları olan mutlu bir insansanız bu da yüzünüze yansıyacaktır.

Mutsuzluk içinde suratını ekşitmeyen veya sürekli kaşlarını çatmayan bir yüzde daha az çizgi ve kırışıklık olacaktır. Mutlu, gülümsemeye daha alışkın bir yüzde daha az çizgi olacak ve o yüz, mutsuz bir yüzden daha genç görünecektir.

O halde mutlu olun ve vücudunuza iyi davranın, o da güzel görünmenizi sağlayarak sizi ödüllendirecektir.