Oldukça yoğun bir dönemde yaşıyoruz ve genellikle cildimize ve vücudumuza bakım yapacak zamanımız yok. Bu nedenden dolayı işte size öğle yemeği arasında cildinize bakım yapmak için uygulayabileceğiniz birkaç öneri.

Bu kadar kısa bir sürede bir kozmetik işlemle baş edemeyeceğiniz düşünebilirsiniz; fakat aslında bu doğru değil. 30 dakikadan kısa bir sürede uygulayabileceğiniz güzellik adımları vardır.

Örneğin, cilt bakımı sadece 15 dakika sürer; fakat sonuçları açık bir şekilde belli olacaktır. Bir saatlik cilt bakımı sonuçlarıyla aynı sonuçları verebilecek hızlı cilt bakım yöntemleri bulunur. Bazı spa merkezleri 20 dakikalık aromaterapi önerir. Bu aroma terapi de bir çeşit cilt bakımıdır.

Diğer kozmetik stüdyolar masaj veya yüz maskeleri gibi harika cilt bakım yöntemleri sunar. Eğer tırnaklarınıza bakım uygulatmak istiyorsanız, bunu bir kozmetik salonunda yapabilirsiniz. Eğer bu işlemi kendiniz yapmak istiyorsanız, o zaman kısa sürede kuruya tırnak cilası kullanmalısınız ve üzerine parlatıcı sürmelisiniz.

Bazı iyi markalar iki dakikada kuruyan ojeler sunar; bu sayede tırnaklarınızı kendiniz güzelleştirebilirsiniz.

Ofisteyseniz ve saç tasarımcınıza gitmeye vaktiniz yoksa o zaman kendiniz saçlarınıza şekil verin. Eğer doğru saç ürünlerini kullanırsanız bu oldukça kolay bir işlem. İnternetten kullanımının ardından kolay çıkmayan bazı ürünler hakkında araştırma yapın. 

Saç şeklinizi oluşturmanıza yardımcı olacak birçok saç bakım kremleri vardır. Yüzünüze gelince, yüzünüz için de kendiniz bakım uygulayabilirsiniz. Eğer bir yüz maskesine ihtiyacınız varsa, bir yüz maskesi alın ve bu maskeyi ofiste yüzünüze uygulayın. Sadece 10 dakikada yüzünüze uygulayabileceğiniz maskeler bulabilirsiniz; bu nedenle bu tür kozmetik ürünleri tercih edin.

Son zamanlarda birçok kozmetik stüdyo öğle yemeği arasında size bazı güzellik ve cilt bakımı yöntemleri önerir.

Uzm. Dr. Tarık TURFAN

Merhaba hocam sımdı yemek yıyıyorum ama faydasını goremıyorum yemek yedıkten sonra karnım agrıyo metebolızmam mı hızlı çalışıyor hızlı çalışıyorsa ne ... devamı