Eğer çocuk interneti sadece sosyal ve kültürel ilişkiler kurmak için kullanırsa, bu onun sosyal yalıtımına neden olacaktır. Dolayısıyla çocukta çekingenlik başlayacaktır. Sadece internet üzerinden sohbet eden ve ilişki kuran bir çocuk, dışarıya çıkıp sosyal ilişkiler geliştirmek konusunda ya çok az istek duyacak ya da hiç istek duymayacaktır. 

İnternetin işlevi 

Bu tehlikeyi önlemek için çocukların interneti tek başına kullanmasına izin verilmemelidir. Yani ne için kullanılacağı, hangi siteye hangi amaçla girileceği ailenin bilgisi dahilinde olmalıdır. İnternet üzerinden kiminle, arkadaşlarıyla mı, akrabalarıyla mı yoksa bir yabancıyla mı görüşüldüğüne dikkat edilmelidir. 

Sosyal etkinlikleri ve ilişkileri, internetin bir alternatifi olarak değerlendirmek gerekir. İnternet bilgi edinilebilecek, dünyayla ilişki kurulabilecek, bilinmeyen soruların yanıtlarının aranabileceği bir araç olarak görülmelidir. İnternetin böyle bir teknolojik olanak olarak kullanılması halinde, çocuğun ailesi ve çevresiyle de sosyal ve sağlıklı bir ilişki geliştirmesi mümkün olabilecektir.

Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Merhaba hocam 17 yaşındayım hiç cinsel ilişkiye girmedim çok sık boşalmam hatta 2-3 haftaya kadar hep rüya yoluyla boşalırdım , artık el ile boşalıyor... devamı