Çocuğun internetle evde ya da okulda tanışmasının özel bir önemi yoktur. Ancak çocuk okulda internetle tanışmışsa ve olanakları da varsa, evde de girmeye devam etmelidir. Çünkü internet, çocuk açısından birçok fayda sağlayabilir.

Yalnız çok fazla ve amaç dışı kullanıldığında, yaşına uygun kullanılmadığında internetin bağımlılık yaratacağı çocuğa anlatılmalıdır. İnternetin, dünyayla iletişim kurmanın, değişik konularda ve dersler için gerekli olan bilgileri edinebilmenin aracı olduğu öğretilmelidir. Bu bilgiler zaten çocuklara okullarda da verilmektedir.
Eğer çocuk okulda internet kullandığı halde evinde internet yoksa o zaman ya arkadaşlarına daha sık gidecek ya da sürekli internet kafelere gitmeye başlayacaktır. Burada asıl sorun çocuğun interneti neden, ne için kullanacağı, hangi sitelere gireceği ve bu konularda anne babanın denetiminin olmasıdır.

Uzm. Dr. Gökçe KÜÇÜKYAZICI

merhaba ben rıdvan yasım 23 internet üzerinden bir bayanla tanıştım daha doğrusu kendisi benle tanışmak istedi ve bu bayan aşırı takıntılı bir pisikop... devamı