Günümüz dünyasında teknolojinin geldiği düzey itibarıyla, çocukların internetle tanışmaması mümkün değildir. Bir eve bilgisayar ve internetin girmesi halinde, her şeyi dokunarak keşfetmeye çalışan küçük çocuklar, aynı şekilde onu da keşfetmeye çalışacaklardır. İnternetle çocukların ilişki yaşı, gitgide küçülmektedir.
Bu nedenle her yaş grubundaki çocukların internetle kurdukları bağ, anne babanın gözetim ve denetiminden geçmelidir. Özellikle küçük yaştaki çocuklar, anne babanın kucağında, internetle ilişki kurmalı ve onlar için oyun sahaları yaratılmalıdır. Onların anlayabileceği ve oynayabileceği oyunlar bulunarak, anne babanın yanında olmak koşuluyla oynamaları sağlanmalıdır. Bu çocukları internetin başında kesinlikle yalnız bırakmamak gerekir.

Çocukların internete girmeleri konusunda, kız-erkek ayrımı anlamlı ve doğru değildir. Teknolojinin cinsiyeti olmaz ve tüm insanlara açıktır.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Merhaba hocam biz 12 yıllık evliyiz çocuğumuz olmadı 3 tüp bebek denememiz oldu negatif sonuçlandı gereken bütün testleri yaptirdik yüzde otuz dokuz ... devamı