2-4 yaş arası çocuklarda konsantrasyon süresi çok kısadır. Bu yaşlardaki çocuklarla internette ya da başka türlü en fazla 20 dakika oynanabilir. 5-6 yaş arasındaki çocuklar ise interneti yalnız kullanmayı çok severler. Ayrıca nerede ne var bunu merak ederler. Çocuğun bu merakının giderilmesi için, interneti anne ve babanın açması gerekir.

Ebeveynler interneti açtıktan sonra, kimi saldırgan fotoğrafların gelip gelmediğini kontrol etmelidirler. Çocuğun her an ileti alabilecek ve verebilecek durumda olması engellenmelidir. Bu koşullarda hem 5-6 yaş hem de 7-8 yaş grupları için, anne babalar haftada birkaç kez 1’er saat aralıklarla internet kullanımına izin vermelidir.

Yani çocukların internet kullanımı yasaklanmamalıdır. Fakat kullanımı, işlevselliği, merak uyandırıcı ve keyifli olabileceği için, anne babalar internetin yanında çocuklara farklı seçenekler de sunmalıdırlar.

Op. Dr. Aytun AKTAN

selam eşim oluşmamış gebelik gecirdi kürtaj oldu 13:11.2014.tarihinde .... cocuk istiyoruz ama uygun olarak nekadar beklememiz lazım... devamı