Çocuklar interneti derslerindeki soru ve sorunları çözmek için kullandıklarında, internet gerçekten bilgi sunar. Ancak sorun, bu bilgilerin nasıl kullanıldığındadır. Eğer çocuk interneti derslerindeki soruları yanıtlamak için kullanıyorsa iyidir fakat bu konuda sadece internete bağlı kalması sakıncalıdır.

Çünkü çocuğun sadece internet üzerinden araştırma yapması, onu kolaycılığa iter. İnternetin yanı sıra kütüphanede ve arkadaşlarıyla paylaşarak, farklı seçenekleri bir arada kullanarak -çalışması halinde çocuğun herhangi bir bunalıma girmesi, öğrenme güçlüğü gibi sorunlarla karşılaşması mümkün değildir.
Evde haftalık programlar yapılmasında fayda vardır. Çocuğun hangi saatlerde internette kalacağı, hangi saatlerde ders çalışacağı belirlenmelidir. Yani çocuğun uzun süre internette kalmasını ve onun dışında herhangi bir şey yapmamasını engellemek gerekir. İnternet bağımlılığı açısından, çocuk interneti kullanmadığı zamanlarda kendini kötü hissediyorsa, ailelerin endişe duyması gerekir.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Selamün Aleyküm Hocam. Ben de sol yumurtalıkta varikosel bulunmaktadır. Daha önce de hastanenize gelmiştim ama ameliyata gerek duymadılar. Varikosel e... devamı